,

İğne Oyalı Yazma Kenarı Örnekleri

İğne Oyalı Yazma Kenarı Örnekleri
İğne Oyalı Yazma Kenarı Örnekleri

İğne Oyalı Yazma Kenarı Örnekleri | Başörtülü hanımların kullandıkları yazma kenarı genellikle iğne oyasıyla süslenir. Yazmanın içinde bulunan renklerden çeşitli modeller yapılır ve her ne kadar kalın iğne oyası modeli yapılırsa o kadar güzel durur. İğne Oyalı Yazma Kenarı Örnekleri çeşitleri ve modelleriyle göz doldurur ve başörtüsü kullanmayanlar bile fularlarına yaparak muhteşem oyalarını kullanır. Hanımlar mevlitlerde bir araya geldiklerinde en güzel oyaya sahip örtülerini çıkarır. Yapmayı bilmeyenler yapanlardan alır ve illaki iğne oyalı yazmaları tercih eder. Yazma kenarlarına sizde yeni modeller yapmak istiyorsanız ve yazmanızı iğne oyanızla süslemek istiyorsanız yepyeni modellerimize bakabilir siniz. Hiç bilmeyenlerin bile zevkle yapacağı Yazma Kenarı Örnekleri İğne Oyalı modeller ilk başta zor gibi görünse de tekniklerini öğrendikten sonra kolaylıkla yapacaklardır.

İğne Oyalı Yazma Kenarı Örnekleri

Acem Borusu Sarmaşığı Nasıl Yapılır?

  • Yazmamızın dört bir yanını da ilk iş olarak tek kat zürafayla çevreliyoruz. Yazmamızın ilk kenarından başlayarak 8 zürafa yapıyoruz ve 8 zürafa üzerine 7 sıra boru yapıyoruz.
  • Her iki zürafanın içine de 3 zürafa yapıyor ve zürafa üstüne ip atmadan yandan saydığımızda 5 sıra olacak şekliyle artırma yapmadan çıkıyoruz.
  • Sıraya geldiğimizde artırma yapıyor ve 4 zürafa elde etmiş oluyoruz. 4 zürafanın üzerine iplik atıyor ve sağından solundan artırma yapıyoruz.
  • 7 zürafa oluncaya kadar artırarak kesme işlemine başlıyoruz.
  • 3 zürafa kalınca kesme yapıyoruz.Bu yapraktan 4 tane yapıpı her yaprağa zürafa dönüyoruz. İlk yaprağı dönüp 2. Yaprağımızı da etrafını dönerek yapraklara birleştirme yapıyoruz.
  • Yeşil iple 4 zürafa ile boru yapıyor ve çiçek sapının uzunluğunu kendimiz belirliyoruz. Boru işleminden sonra 4 zürafadan artırıp 8 zürafa elde ediyoruz ve 8 sıra çıkıyoruz. Her iki züradan artırma yapıyor 5 zürafa oluncaya kadar işleme devam ediyoruz. Eksiltme işlemi de yaparak yaprağı bitiriyoruz. 4 yaprağın ortasına da 6 zürafa ile boru yapıyoruz.

İğne Oyalı Yazma Kenarı Örnekleri tariflerimizde çok değişik modeller bulabilir ve kendinize yeni hobi olarak öğrenebilirsiniz. İlk başlayacakların iğne oyası terimlerini öğrenmesi ve işleme öyle başlaması gerekecektir.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%