,

İğne Oyalı Yemeni Kenar Modelleri

İğne Oyalı Yemeni Kenar Modelleri
İğne Oyalı Yemeni Kenar Modelleri

İğne Oyalı Yemeni Kenar Modelleri |  Yemeniler eskiden beri Türk ve Anadolu kültüründe yer almış bir semboldür. Bu konu kapsamında bayanlar eğer bir yemeni takmak istiyorlarsa bu konuda daha zarif ve şık bir görünümde olanları tercih ederler. Bundan dolayı da özellik ile İğne Oyalı Yemeni Kenar Modelleri sıkça süslenir ve bu sayede yemenilerin daha zarif bir görünüme sahip olmalarını sağlarlar. Bu modeller kapsamında daha çok çiçek deseninin modelleri kullanılır. Bunun dışında da çiçek yaprak temalı motifler ve sarmaşık motifleri de sıkça tercih edilir. Bu şekilde sizlerde gerekli modeller hakkında bilgi sahibi olarak nasıl yapıldığı hakkında bilgiler elde edebilirsiniz.

İğne oyası tığ oyası ve mekik oyasına oran ile daha gözü korkutan bir el beceri işidir. El becerisi bakımından daha fazla bir beceri isteyen iğne oyası ile daha çok şık ve zarif modeller yapılmaktadır. Ayrıca zaman olarak da uzunca bir sürede gerçekleşen bu el beceri işi sayesinde farklı modeller yaparak para kazanan bayanlarda vardır. Özellik ile de kış mevsiminde ilk olarak bir hobi gibi başlayan bayanlar bu konuda el becerilerini kanıtlayarak bu hobiyi bir işe de çevirirler.

İğne Oyalı Yemeni Kenar Modelleri

İğne Oyası İle Yemeni Kenarına Lale Çiçeğinin Yapılışı

İğne oyası ile yapılan yemeni kenar çeşitlerinde genelde çiçek desenleri tercih edilir. Bu konuda da lale çiçeği sıkça yapılır. Sizlere şimdi lale çiçeğinin yapılışını anlatacağız.

  • İp üzerine 4 ilmek yaparak başlıyor ve ardından da bunu birleştiriyoruz.
  • Sonra bir zürafa içine 3 zürafa yaparak buna devam ediyoruz.
  • İlk olarak ikinci sırada solda sağda ve ortada olarak artırma yapıyor ve zürafa sayısını 5 e çıkarıyorsunuz ve üçüncü sırada bunu sabit tutmak adına sadece ortada bir artırma yapıyoruz.
  • İğne Oyalı Yemeni Kenar Modelleri arasında yer alan lale çiçeği modelinde bu şekilde devam ederek bir sıra solda sağda ve ortada artırma yapıp zürafa sayısını yükseltiyor diğer sırada da bunu devam ettiriyorsunuz.
  • 11 zürafaya ulaştıktan sonra da bu sefer aynı şekilde eksiltme yaparak lale çiçeğinizi bitirmiş oluyorsunuz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%