,

İğne Oyası Havlu Kenarı Dantelleri

İğne Oyası Havlu Kenarı Dantelleri

İğne Oyası Havlu Kenarı Dantelleri | İğne oyası her zaman el becerisini gerektiren ve de oldukça dikkatli bir şekilde gerçekleşmesi gereken bir işlemdir. Bu konu kapsamında özellik ile havlu kenarlarına yapılan işlemeler bu yöntem ile gerçekleştirilir. Kadınlar evlenmeden önce anneleri ile birlikte çeyizlerini yaparlarken bu şekilde bir çok İğne Oyası Havlu Kenarı Dantelleri modelinde havlu süslemesi yaparlar. Ayrıca bu şekilde çalışan ev hanımları da evde geçirdikleri boş zamanlarını paraya dönüştürerek evin bütçesine maddi açıdan destek olmaktadır.

İğne oyası havlu kenarlarına dantel eklemesi ile de yapılabilir. Bu sayede hem iğne oyası ile bir motif ortaya çıkarken hem de orada bir dantel görünümü daha da zenginleştirecektir. Bu konu kapsamında da iğne oyası ile yapılan havlu kenarlarında daha büyük çoğunluk ile çiçek ve yaprak tema motifleri görebiliriz. Oldukça dikkat ve sabır gerektiren bu iş hakkında internetten de bu konudaki dantelli yapılan modellerin resimlerine bakabilir ve de aklınızdaki tasarımı oluşturarak sizlerde evinizdeki havlulara ayrı bir hava katabilirsiniz.

İğne Oyası Havlu Kenarı Dantelleri

Havlu Kenarına İğne Oyası Dantel Takviyeli Çiçek Figürünün Yapılışı

Temiz ve sade tasarımlı bir havlunuz var ise bunu daha da şık ve zarif bir hale sokabilirsiniz. Bunun için öncelik ile iğne oyasının nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Şimdi sizlere havlu kenarına dantel detaylı çiçek motifli model nasıl yapılır bunu anlatacağız.

  • İlk olarak ipinizin ucuna bir düğüm atıyorsunuz.
  • Ardından ipinizin üzerine beş tane zürafa yapıyor ve uzun aklan kısmı çekerek zürafaları bir araya getiriyorsunuz.
  • Bunun üzerine de yapacağınız bu İğne Oyası Havlu Kenarı Dantelleri modelinde zürafaları birleştirerek bir köprü oluşturuyorsunuz.
  • Ardından bu köprünün içine de üç zürafa daha yapıyorsunuz.
  • Sonra artırma işlemine başlıyor ve sırası ile 3 5 7 ve 9 zürafa olacak şekilde toplam 4 sıra arttırıyorsunuz.
  • Artırma işleminin ardından da eksiltme işlemine geçerek bu seferde tersten 9 7 5 ve 3 zürafa olacak şekilde eksiltiyorsunuz. Bu sayede baklava dilim şeklinde bir yaprağı oluşturmuş oluyorsunuz.
  • 4 yaprak daha yaparak bunları birleştiriyor ve de havlu kenarına dantel ile birlikte dikip işliyorsunuz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%