,

İğne Oyası Havlu Kenarı

İğne Oyası Havlu Kenarı

İğne Oyası Havlu Kenarı | Geçmiş senelerden beri genç bayanlar kendi çeyizleri için havluların kenarlarını süslerler. Ayrıca bunun ile birlikte kadınlar genç kızlarının ya da oğullarının da çeyizlerini hazırlarken iğne oyası ile havlu kenarlarını daha zarif bir hale getirirler. Ancak bu konu kapsamında gelişen teknoloji ve insanlardaki zarafet anlayışı ile birlikte şu an için günümüzde havlular ilk üretilirken kenarlarında ya da ortalarında motiflerle üretiliyor ve İğne Oyası Havlu Kenarı modellerinde değişik tasarımlar ortaya çıkmış oluyor. Eğer sizlerde evlerinizde bu şekilde banyo ve de mutfağınızda kullandığınız havlularınızın daha şık bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız ve birazda el beceriniz var ise sizlere önereceğimiz modelleri sizde yapabilirsiniz.

İğne oyası ile havlu kenar işlemlerinde el becerisi oldukça önemlidir ve kişi için çok zaman alan bir iştir. Bundan dolayı da sabır ederek dikkatli bir şekilde süslemenizi yapmanız gerekir. Bu konuda genellik ile kadınlar çiçek desen işlemeli havluları daha zarif buluyorlar. Ayrıca son zamanlarda moda olan farklı geometrik desenli işlemelerde mevcuttur. Farklı renkleri bir arada kullanarak da son derece güzel bir görünüm yapabilirsiniz.

İğne Oyası Havlu Kenarı

İğne Oyasından Havlu Kenarına Çiçek Motifinin Yapılışı

Havlu kenarlarına yapılan işlemeler arasında en sık tercih edilen modeller çiçek motifleridir. Çiçekler sadelik ve de zarafetin bir araya gelmesini sağlayan bir canlıdır. Bundan dolayı da bu şekilde modeller havlu kenarlarına yapılan iğne oyalarında tercih edilir. Bakalım iğne oyası ile çiçek motifi nasıl yapılıyor?

  • İlk olarak ipin ucuna bir düğüm atıyorsunuz ki böylece ip çözülmesin.
  • Ardından elinizde bir halka oluşturarak bu halkaya beş adet zürafa yapıyorsunuz. Eğer çiçek daha büyük olsun isterseniz zürafa sayısını arttırabilirsiniz.
  • İpin uzun kısmını kullanarak zürafalar topluyorsunuz.
  • Ardından İğne Oyası Havlu Kenarı modelimizde dal kısmına geçerek burada 12 adet zürafa yapıyorsunuz ve yaprak kısımlarına geçiyorsunuz.
  • Birinci sırayı soldan artırma ikinci sırayı ise sağdan artırma yaparak 4 4 olmak üzere toplamda 8 sıra çıkmış oluyorsunuz.

Daha sonra bu 8 sırayı üçe düşürerek yaprağınızı tamamlamış oluyorsunuz


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%