,

İğne Oyası Mutfak Havlusu Modelleri

İğne Oyası Mutfak Havlusu Modelleri

İğne Oyası Mutfak Havlusu Modelleri | İğne oyası geçmişten beri ev kadınlarının özellik ile de kışın boş vakitlerini değerlendirmek amacı ile yaptığı bir el işidir. Oldukça zor olan ve zaman isteyen bu el işi hem üstün beceri isterken bir yandan da sabır ve dikkat unsurlarını da sizlerden ister. Bu konu kapsamında özellik ile mutfak havlularında havlu kenar bölümlerinde iğne oyalarının yapıldığını görebiliriz. İğne Oyası Mutfak Havlusu Modelleri sayesinde havlularınızın kenarlarına ve de tamamına bambaşka bir görüntü katmış olursunuz. Bu konuda genç bayanlarında çeyizlerine bu şekilde bir çok havlu kenarı yaptığını görebiliriz.

Mutfak havlu modelleri arasında tercih edilen en hoş motifler çiçek desenleridir. Bundan dolayı da sizlere çiçek desenli mutfak havlu kenarlarının iğne oyası ile nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Oldukça kolay işlemleri olan bu motifi biraz el becerinizin ve sabrınız varsa kesinlikle yapmanız gerekir.

  • İlk işlem olarak ipin üzerine 5 adet zürafa yapıyorsunuz.
  • Sonra ipin boşta kalan ucundan çekerek zürafaları bir araya getiriyorsunuz.
  • Ardından da her bir yaptığınız zürafaya bir düğüm atarak küçük 5 köprü elde etmiş oluyorsunuz.
  • Bundan sonra da yaptığınız köprünün içine de 3 zürafa daha yapıyorsunuz.
  • Sonra da eksiltme işlemini yapıyoruz ve 1 zürafa kalana kadar devam ediyorsunuz.
  • Bundan sonra da artırma işlemine başlıyorsunuz ve 7 zürafa yapana kadar devam ediyorsunuz.
  • Sonra da aynı artırma ve eksiltme işlerini simetri olarak bir tur daha yapıyorsunuz ve baklava desenli bir yaprak elde etmiş oluyorsunuz. Bu sayede bir yaprağınız tamamen bitmiş oluyor. 4 yaprak daha yaparak çiçeğinizi tamamlayabilirsiniz.

İğne Oyası Mutfak Havlusu Modelleri

Mutfak Havlularına Neden İğne Oyası Yapılır

Mutfak havlu kenarlarına yapılan iğne oyaları sayesinde bu havlular apayrı bir hava katmış oluyorsunuz. Genellik ile genç bayanların tercih ettiği bu süsleme onların çeyizlerini doldurmaktadır. Bu sayede çeyizlerinize oldukça güzel havlular katmış olursunuz.

Ayrıca İğne Oyası Mutfak Havlusu Modelleri yaparak para kazanan kadınlarda vardır. Bu konuda özellik ile de kış mevsiminde el becerisi olan kadınlar boş zamanlarını bu şekilde değerlendirerek aynı zamanda da para kazanıyorlar.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%