,

İğne Oyası Yazma Kenarı Motifleri

İğne Oyası Yazma Kenarı Motifleri
İğne Oyası Yazma Kenarı Motifleri

İğne Oyası Yazma Kenarı Motifleri | İğne oyası yazma kenarı motifleri , yazmalarınıza farklı bir hava katacak olan detaylar olarak bilinmektedirler. Bu detayların yapımı sırasında oldukça hassas davranılması gerekmektedir. İşlem sırasında kullanacağınız ürünlere her örgü malzemesi satan mağaza veya tuhafiyeciden ulaşabilmeniz durumu mümkün olacaktır. İğne oyası yapımı sırasında kullandığınız ip malzemesinin çok kalın yapıda olmaması fakat dayanıklı olması gerekmektedir. Yazma kumaşı oldukça hassas ve ince bir kumaş olduğundan bu kumaş üzerine herhangi bir işleme yaparken oldukça dikkatli davranmanız gerekmektedir.

İğne oyası yapımı sırasında mutlaka kenar motifi gibi detaylar kullanılmalıdır. Bu detayların kullanılması durumunda iğne oyaları çok daha ilgi çekici bir görünüme sahip olacaklardır. İğne oyası yapımı sırasında hassas davranarak kısa sürede iğne oyası yönteminden faydalanarak yazma kenarı motifleri elde edebilirsiniz. İğne oyası yapımı sırasında yazma kenarı motifleri konusunda hassas davranmalı ve motif yapımı sırasında mutlaka tığ veya yün iğnesi kullanılmalıdır. İşlem sırasında kullanılan malzemelerin bulunabilmesi konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız.İğne oyası modellerine göz gezdirdikten sonraki aşamada mutlaka yazmanız ile uyumlu olabilecek olan ipler arasından seçim yapmanız gerekmektedir. İğne oyası yazma kenarı motifleri arasında en sık tercih edilen motif tipleri genellikle çiçek ve yaprak motifleri olarak bilinmektedir. Bu motifler dışına çıkmak istediğinizde mutlaka çeşitli şablonlardan yararlanmanız gerekmektedir. İğne oyası modellerimizden yararlanarak bu motifleri gerçekleştirebilirsiniz.

İğne Oyası Yazma Kenarı Motifleri

İğne Oyası Yazma Kenarı Motifleri Yapılışı:

  • İğne oyası modeli yapımı sırasında zürafa ve sık iğne işlemlerinin büyük bir önemi vardır ve bu işlemlerin iğne oyası yapabilmek üzere bilinmeleri gerekmektedir.
  • İğne oyası yapmaya zürafa yapmak üzere iğneye ipi geçirme işlemi ile başlanmaktadır
  • 1 adet dolgu yapılır
  • Sık iğne işlemi gerçekleştirilir
  • İğne ip altından geçirilir ve 2 adet dolama işlemi yapılır
  • Dolama işleminden hemen sonra düğüm atabilmek üzere mutlaka iğne yukarı doğru kaldırılmalıdır
  • İğne yukarı doğru kaldırıldığında düğüm oluşacaktır.Düğüm, iğne oyası işlemi sırasında oldukça büyük önem taşımakta olan konulardan biri olarak bilinmektedir. Bu işlem sırasında ipin çok bol bırakılmaması gerekmektedir.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%