,

İğne Oyası Yazma Kenarları

İğne Oyası Yazma Kenarları
İğne Oyası Yazma Kenarları

İğne Oyası Yazma Kenarları | İğne oyası oldukça zorlu bir el işidir. Bu el işi için üstün bir becerinin yanı sıra iş sırasında büyük bir dikkatte gereklidir. İşte bu yüzden iğne oyası yaparken bayanlar acele etmeden yavaş yavaş ancak oldukça şık bir motif oyası yaparlar. Kapalı bayanlarında iğne oyasını tercih ederek yazmalarının kenarlarına ayrı bir motif ve renk verdiklerini görebilirsiniz. Bu konu üzerine İğne Oyası Yazma Kenarları modelleri hakkında bir bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu sayede sizlerde kışın bu soğuk günlerinde evde otururken kendinize hem bir hobi edinmiş hem de belki bu işten para kazanır hale gelebilirsiniz.

İğne oyası ile yazma kenar modellerine baktığımızda genellik ile çiçek desenlerinin çok büyük bir sıklık ile kullanıldığını görebiliriz. Şık ve zarif görüntüsünün yanında bir çok farklı çiçek modelinin de olması bu işlemenin neden bu kadar sık kullanıldığı bizlere anlatıyor. Ayrıca son zamanlarda yazma kenarlarına rengarenk kelebek motifleri de yapılmaya başlandı. Bu desen de kadınlar arasında moda haline geldi. Ayrıca her zaman ki gibi çeşitli kalp figürleri de yazma kenarlarında dahi yerini alarak sizlerin model seçeneğinizi arttırıyor.

İğne Oyası Yazma Kenarları

İğne Oyası İle Yazma Kenarına Motif İşleme

İğne oyası oldukça beceri isteyen bir el işidir. Hatta bu durumda oldukça iyi olan bayanların iyi para kazandıkları da bilinir. Şimdi sizlere bu alt başlığımız altında iğne oyası yardımı ile nasıl yazma kenarı süsleyeceğimizi anlatacağız. Bu sayede sizlerde evinizde İğne Oyası Yazma Kenarlarını süsleyebilirsiniz.

  • İlk olarak iğnenizin üzerine almış olduğunuz ipinizi rulo yapacak şekilde dolayınız yaklaşık 5 6 kattan sonra ucuna düğüm atın ki çıkmasın.
  • Düğüm attığınız ucundan iğne ile oraya bir fiyonk atınız.
  • Elinizde oluşan modele lale çiçeğinin görüntüsünü verene kadar tığı ipten çıkarmayınız.
  • Ardından lale görünümü kazandıktan sonra daha başka kalın bir ip yardımı ile baklava desenli yapraklar yapmaya başlayınız.
  • Yaprakların yapımında sadece örme işlemi olacak ve şekli baklava deseninde olacak.
  • Son olarak da bu yaprakları da lale motifinizin üzerine işledikten sonra işleminizi bitirmiş olacaksınız.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%