,

İğne Oyası Yemeni Örnekleri

İğne Oyası Yemeni Örnekleri
İğne Oyası Yemeni Örnekleri

İğne Oyası Yemeni Örnekleri |  İğne oyası yönteminden faydalanılarak yapılmış olan iğne oyası yemeni örnekleri , oldukça çarpıcı ve ilgi çekici yapıya sahip olan ürünlerdir. Geleneksel Türk kültüründe büyük bir role sahip olan iğne oyasından yapılmış yemeni örnekleri, kendi evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz ürünler olarak bilinmektedirler. İğne oyası ile tasarladığınız ürünleriniz özgün ve farklı ürünler olacaklardır. İğne oyası motiflerinin dışına çıkarak farklı iğne oyası modelleri yaratmak isteyen bireyler için hazırladığımız bu yazıda , iğne oyası yemeni örnekleri yanında iğne oyası yemeni örnekleri yapmanın kolay yollarından bahsedeceğiz.

İğne oyası yapmanın püf noktaları bilinmediğinde iğne oyası yapma işlemi oldukça zor ve uzun olabilmektedir. Sizler ile paylaşacağımız pratik yöntemlerden faydalanarak klasik iğne oyası motifleri algısının dışına çıkabilirsiniz. Püf noktaları bilindiğinde iğne oyası modellerini yapma işlemi sadece birkaç saat sürecektir. İğne oyası yapmayı bilmeyen bireyler için ise bu işlem günler dahi sürebilmektedir. İğne oyası işlemini gerçekleştirirken oldukça hassas bir tutum izlemeniz gerekmektedir. İğne oyasında yapacağınız herhangi bir hatanın dönüşü olmayabilir ve motifi baştan yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bu gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmamak üzere sizlere vereceğimiz tavsiyeleri harfiyen uygulamanız gerekmektedir. Yazımızdan dilediğiniz zaman faydalanabilirsiniz. İğne oyası yapma işlemi sırasında kararsız kaldığınız aşamalarda veya iğne oyası yapmak istediğiniz fakat yapamadığınız durumlarda yazımız sizlere büyük oranda yardımcı olacaktır. Bu gibi durumlarda sitemizi ziyaret ederek idealinizdeki iğne oyası motiflerine ulaşabilirsiniz.

İğne Oyası Yemeni Örnekleri

İğne Oyası İle Yemeni Nasıl Yapılır?

  • İğnemizi bulduktan sonra iğnemizde çengelli kısım bulunuyorsa bu kısmı kırarak işe başlıyoruz
  • Yapmak istediğimiz motifin ne kadar büyük olmasını istediğimize göre iğne aralığını açıp kapatıyoruz ( çengelli iğne)
  • İpimizi iğnenin bir koluna sıkı bir şekilde bağlıyoruz
  • Bu işlem sırasında ip, iki taraftan da geçirilerek bağlanmaktadır
  • İşlemin sonlarına doğru yaklaştığımızda herhangi bir iğne yardımı ile iki ip arasından , iğneden sarkan ipi geçiriyoruz
  • Yaptığımız düğümün hemen yanına bir düğüm daha yaparak motifimizi ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz
  • Motifi bozmadan iğnemizi çekiyoruz

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%