,

İğne Oyası Yeni Havlu Kenarı Örnekleri

İğne Oyası Yeni Havlu Kenarı Örnekleri
İğne Oyası Yeni Havlu Kenarı Örnekleri

İğne Oyası Yeni Havlu Kenarı Örnekleri | İğne oyası yeni havlu kenarı örnekleri yazımızdan yararlanarak oluşturulabillmektedir. İğne oyası yapımı sırasında mutlaka başlangıç seviyesinde örgü ve dikiş bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. İğne oyası havlu kenarlarına sıklıkla uygulanan bir uygulama olarak bilinmektedir. Havlu kenarına dilediğiniz motifi uygulamanız durumu mümkündür . Havlu kenarlarında genellikle çiçek ve yaprak motifleri kullanılmaktadır. Havlu kenarına herhangi bir motif yapmadan önce mutlaka iğne oyası yapmanın püf noktaları konusu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Firmamızın sizler ile paylaşmış olduğu makaleler arasında iğne oyası nasıl yapılır? Konulu makaleler de bulunmaktadır.

İğne oyası yeni havlu kenarı örnekleri 2017 sezonunda yine doğanın yansıması olan motiflerden yararlanılarak yapılmıştır. İğne oyası ile yapılan bu modellerin örneklerini inceleyerek idealinizdeki tasarımlara ulaşabilmeniz durumu mümkün olacaktır. İğne oyası, Türk kültüründe yaygın olarak kullanılan bir yöntem olarak bilinmektedir. İğne oyası ile yapılan motiflere hemen hemen her mağazada rastlanabilmektedir. Çeşitli mağazalarda bulabileceğiniz bu ürünlerin çoğu fabrikasyon ürünlerdir. Bu sebeple el işi olan ürünleri bulma durumu oldukça zorlaşmıştır. Bu durum ev hanımlarının el işi ürünleri yapmayı öğrenmesi durumuna sebebiyet vermiştir. Evimizin her köşesinde rastlayabileceğimiz iğne oyası yöntemi kullanılarak yapılmış olan havlular , misafirlerinize estetik bir şölen yaşatacaktır. Konu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilmek üzere mutlaka makalemizdeki aşamaları uygulamanız gerekmektedir. Bu aşamaları uygulayarak dilediğiniz modeldeki ürünlere hayat verebilirsiniz.

İğne Oyası Yeni Havlu Kenarı Örnekleri

İğne Oyası Havlu Kenarı Yapımı:

  • İğne oyası yapmak üzere öncelikle tığ veya yün iğnemizi hazırlıyoruz. Bugün sizlere iğne oyası yapmanın oldukça pratik bir şeklini tarif edeceğiz. Çengelli iğne ile yapılmakta olan bu pratik yöntem sayesinde birkaç dakika içerisinde havlu kenarınızda kullanabilmek üzere, havludan bağımsız olan motifler tasarlamanız mümkün olacaktır. İşlem sonrasında bu motifleri kolaylıkla havlunuza ekleyebilirsiniz
  • Çengelli iğne ile kalp şekli yapmak oldukça kolaydır.
  • 2 zincir çekilir ve iki adet tırabzan yapılır
  • Motife kalp şekli verebilmek üzere ise her tırabzanda sık iğne yapılır
  • Sık iğne, iğne oyası yönteminde en sık kullanılan yöntemlerden biri olarak bilinmektedir.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%