,

İğne Oyasından Havlu Kenarı

İğne Oyasından Havlu Kenarı

İğne Oyasından Havlu Kenarı |  İğne oyalarını seven kişilerden misiniz? Ben yapamam ama beğenirim mi diyorsunuz? Eğer yapamıyorsanız o zaman yapabilen birinden isteyebilir ya da bunu yapmayı öğrenebilirsiniz. İğne oyası havlu kenarı yapmak için bir bilginiz yoksa o zaman en uygun ve en kolay motiften başlayabilirsiniz.

  • Havlu kenarına dikim yapacağınız motifler için ilk olarak ipi işaret parmağınıza sarın. Sonra da 5 tane zürafa oluşturarak işleme başlayın.
  • Bu zürafalara ek olarak bir 3 tane daha zürafa oluşturun ve batırma yönteminden yararlanın.
  • Arttırma işlemlerini yaparken 2 farklı olarak yapmayı ihmal etmeyin. 3 ile başlayın ve bunu 9a kadar 2li olarak arttırın. 9dan sonra ise azaltma işlemlerine başlamanız gerek. Tekrardan 3 zürafa olana kadar azaltmanız gerekiyor.
  • İp değişimi yapın. Tüm bu zürafaların etrafına 2 sıra halinde işleyin.
  • Sap bölümlerinden ipi geçirin ve her birini birbirine bağlayarak motifi tamamlayın.

Bu şekilde bu motifi bitirebiliyorsunuz. Bu motif için birbirine geçirme işlemlerini sıkı yaparsanız hiçbir şekilde açılmaz ve emekleriniz de boşa gitmez. Kendi yapmış olduğunuz bir şeyi kullandığınız zaman gerçekten de memnun kalacaksınız. Bu yüzden de iğne oyası havlu kenarları modellerinin zorluk ya da kolaylık derecelerine her zaman bakmanız gerekiyor.

İğne Oyasından Havlu Kenarı

Zor Olan İğne Oyaları

İğne oyalarında zürafalar temeldir. Ama bu temeli bilmek oya yapabilmek için yeterli değildir. Yeterince karışık olan modeller insanları zorluyor ve bu aşamada bir de vakit kaybı yaşatıyor. Her karışık model güzel olacak diye de bir kural yok. Bu nedenle zor ya da kolay fark etmeksizin yapmanız gereken hoşunuza gidecek bir model bulmak. Bunu bulduğunuz zaman kolay bir şekilde işleme yapabiliyor, bu motifi öğrenmek için pek çok yerden yararlanabiliyorsunuz. Öncelikle iğne oyası havlu kenarı yaparken iğne büyüklüğü çok önemlidir. Bir kere havluya zarar vermemelidir ve bu sırada ip de önem teşkil eder. Çünkü çok kalın ya da çok ince olan ipler sizler için uygun olmayabilir. Modele göre bir seçim yapmanız gerekecektir.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%