,

İğne Oyasından Havlu Kenarları Yapımı

İğne Oyasından Havlu Kenarları Yapımı

İğne Oyasından Havlu Kenarları Yapımı | Her kadın el örgü işlerine merak duyar. Bu konuda özellik ile de ev hanımları evlerinde kışın boş yere vakit geçirmek yerine bir şeyler örerek ya da iğne oyaları yaparak zamanlarını değerlendirirler. Bu konu kapsamında da bazı bayanların el becerileri o kadar iyidir ki bu konuda para bile kazanarak bunu bir işe çevirirler. Özellik ile de genç kızların çeyizlerinde yer alan İğne Oyasından Havlu Kenarları modelleri için el becerisi iyi olan kişilerden sizlere güzel tasarımlı zarif havlu kenar motifi yapmasını istersiniz. Ancak her ne kadar iğne oyası ile havlu kenarı yapmak zorlu ve uğraşlı bir iş olsa da gerekli sabır verildiği zaman sonucunda sizlerde ortaya çok güzel el emekleri çıkarabilirsiniz.

İğne oyasından yapılan havlu kenarlık modellerine baktığımızda çiçek yaprak desenli işlemeleri sıkça görürüz. Özellik ile de bu modelleri kadınların banyo havlularında görebiliriz. Yeni gelinlerin bu şekilde başka güneş ya da değişik geometrik şekillerden yaptığı havlu kenar desenleri ev ziyaretlerinde arkadaşlarına göstererek el işini övdüğünü de görebiliriz. Bu konu kapsamında sizlerde havlu kenarlarınıza bir modelde oya yapmak isterseniz sizlere alt başlıkta vereceğimiz direktifleri dinlemeniz gerekir.

İğne Oyasından Havlu Kenarları Yapımı

İğne Oyasından Havlu Kenarları Nasıl Yapılır?

İğne oyası ile havlunuzun kenarına bir desen yapmak istiyorsanız öncelik ile nasıl bir motif yapacağınızın tasarımını kafanızda kurunuz. Bu konuda internetten de çeşitli fikirler alabilirsiniz. Değişen modele göre yapacağınız iğne oyası işi de değişecektir. Ancak sizlere genel anlamları ile yapmanız gerekenleri sıralayacağız.

  • Örneğin İğne Oyasından Havlu Kenarlarına model olarak bir çiçek motifi yapacaksanız öncelik ile ipinizin ucuna bir düğüm atın.
  • Ardından diğer ucundan başlayarak genelde tercih edildiği gibi 5 zürafa yapın ve bunları kaydırarak birleştirin. Bu sizin tomurcuk kısmınız oluyor.
  • Bu tomurcuk kısmına yaprak yapacağınız zamanda devreye direkt olarak arttırma ve eksiltme işlemleri giriyor. Bu konuda yaprağınızın modeline göre arttırma ve de eksiltme sayılarınızı sizler belirleyebilirsiniz. Baklava dilimli bir yaprak ise eşit sayıda alırken üçgen yapıda ise birisini daha fazla alabilirsiniz.
  • Son olarak da aynı yaprak durumunu diğer 4 yaprağa da yaparak tomurcuklara işleyiniz ve çiçek motifiniz hazırdır.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%