,

İki Renkli Bebek Battaniyesi Modelleri

İki Renkli Bebek Battaniyesi Modelleri
İki Renkli Bebek Battaniyesi Modelleri

İki Renkli Bebek Battaniyesi Modelleri | Eğer bebeğinizin battaniyesini çok renkli istemezseniz tek ya da İki Renkli Bebek Battaniyesi Modelleri ile istediğiniz renk ve desende battaniyeye sahip olabilirsiniz. Ya da istediğiniz renkli battaniyeyi sadece İki Renkli Bebek Battaniyesi olarak örebilirsiniz.

İki Renkli Bebek Battaniyesi Modelleri

Kolay Ve Basit Bebek Battaniyesi

Yeşil ve beyaz kullanabilirsiniz. Ama isterseniz başka renkleri de deneyebilirsiniz. Sadece renklerin birbirini boğmamasına ve çok göze batmamasına dikkat edin. Kullanacağınız şişler ise 3,5 numara olacak. Kullanacağınız iplik ise yün ya da yün ağırlıklı karışımlar olabilir.

  • Yeşil iplikle yüz yetmiş ilmek atarak başlayın. Sonra da dört sıra haraşo örün.
  • Beyaz iplikle düz örgü örün. Seksen beş santime gelince yine yeşil iple dört sıra haraşo örün.
  • İlmekleri tek seferde kesip bitireceksiniz.
  • Örgünün iki tarafından yüz altmış ikişer ilmeği toplanarak çıkartın. Dört sıra haraşo örün. İlmekleri bir seferde kesip bitirin.

Dilerseniz bu battaniyeye farklı renklerde iplerle süs yapıp dikebilirsiniz.

Kırk Yama Tarzı Bebek Battaniyesi

Her ne kadar adı kırk yama olsa da isterseniz iki renk kullanabilirsiniz. Böyle yapacaksanız küçük parçalar değil de daha uzun ve kalın şeritleri deneyebilirsiniz. Genelde anneler ya da babaların tuttuğu takımın renklerinde yapılan bu türleri ördükten sonra alt kısmına bir astar yapmanız gerekiyor.

  • Seçtiğiniz renkte iki ayrı ipi iki ayrı şekilde düz örgü ile örün.
  • Örgülerinizi istediğiniz kalınlıkta şeritler ya da kareler olarak yapabilirsiniz.
  • Dilerseniz örgülerinize desen vermek için haraşo gibi farklı teknikleri kullanabilirsiniz.
  • Parçaları birleştirmek için kenarlarına bir sıra sık iğne ve iki sıra üçlü trabzan uygulayın.
  • Tüm parçaları birleştirince battaniyenin kenarlarına iki – üç sıra trabzan ve bir sıra sık iğne uygulayabilirsiniz. Ya da kenarlarına saten gibi bir kumaşla birkaç santimlik kenarlık dikebilirsiniz.
  • Altına astar yapın. Daha sağlam olmasını isterseniz battaniyenin ve astarın köşelerine düğme gibi ekler kullanabilirsiniz.

İki Renkli Bebek Battaniyesi Modelleri her ne kadar basit olsa da eğer renkleri doğru seçmezseniz gözleri rahatsız edebilir. Takımın rengi olsun istiyorsanız parçaların daha düzgün örülmesine özen gösterin. Bazen salaş bir görüntü için parçalar asimetrik örülebiliyor. Ancak bu durumda diğer parçanın uyumunu da gözetmelisiniz. O zaman daha farklı bir hava katacaktır.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%