,

Kağıttan Gemi Yapımı

Kağıttan Gemi Yapımı

Kağıttan Gemi Yapımı | Kağıttan gemi yapımı sürecini ortaya koyabilmek için kişilerin şu adımları tamamlamaları gerekmektedir;

  • Elinizde bulunan dikdörtgen bir kağıttan çok kolay bir biçimde işlemlerinizi tamamlayacak ve görsel olarak muhteşem bir yapıya sahip olacak bir figür ortaya koyma imkanını değerlendirmeye alabilirsiniz. Siz de kısa bir süre içerisinde bu modeli elde etme fırsatına erişebilirsiniz.
  • Öncelikli olarak bu dikdörtgen kartı ikiye katlamanız gerekmektedir. İkiye katlama işlemi sırasında kişilerin eşit oranda iki parçaya ayrılmış olmalarını da beraberinde dikkat ile incelemeleri gerekmektedir.
  • Üst kısmında bulunan yarım üçgen bir biçimde katlama işlemlerini de gerçekleştirdikten sonra kağıdın üst kısmında sivri bir yapılanmanın oluşmasına önem vermeniz gerekmektedir.
  • Daha sonrasında alt kısmında kalan ince kağıt parçasını da yukarıya doğru kıvırmanız lazımdır.
  • Bu adımı da tamamladıktan sonra elinizde bulunan yapı şapka halini hamlası gerekmektedir. Bunun akabinde de şapkanın iki kulağından çekerek geminin oluşturulması gerekmektedir.

Bu adımı da tamamladıktan sonra kağıttan gemi yapımı işlemini tamamlama imkanını elde edebilirsiniz. Sizin için de olmazsa olmaz noktalardan biri olan kağıt deseni belirlemesi konusunda kişilerin çok dikkatli bir biçimde davranılması gerekmektedir. Kullanılan kağıtların yırtılmayan kağıtların kullanılması konusunda da çok dikkatli bir biçimde davranılması ve altının da çizilmesi gerekmektedir.

Kağıttan Gemi Yapımı

Gemi Süslemesi Nasıl Yapılmaktadır?

Gemi süslemesinin iyi bir biçimde yapılması kişilerin elde edecekleri modelin çok daha şık olmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra kişilerin dikkat etmesi gereken durumlardan bir diğeri de kullanılacak olan malzemelerin kaliteli olmasıdır. Kaliteli olan malzemeler ile yağılmış olan model gemilerin çocukların da yetişkinlerin de ilgisini muhteşem bir biçimde çekme imkanının olduğunun da farkında olmalısınız. Bu model gemilerin nasıl uygulamaya koyulacağı konusunda da çok dikkatli bir biçimde davranılması gerekmektedir. Sizin için asıl önemli olan konu eğer ki bu gemileri sınıf içerisinde eğitim parçası olarak kullanmak ise çocukların öğrenme sürecini direkt olarak hızlandıracak olan bir faktör olacağının da altını çizmeliyiz. Gemi tasarımı nasıl oluşturulur sorusunun cevaplanması sırasında bu aşamalara çok dikkat edilmesi lazımdır.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%