,

Kalpli Havlu Kenarı Örnekleri

Kalpli Havlu Kenarı Örnekleri

Kalpli Havlu Kenarı Örnekleri | Sevdikleriniz için özel bir hediye yapmak mı istiyorsunuz? El işlerinde başarılı bir hanım mısınız? O halde havluların kenarlarını kendiniz de süsleyebilir, bir farklılık oluşturabilirsiniz. Kalpli havlu kenarı örnekleri sayesinde hem bolca seçenek sizlere sunuluyor hem de sevginizi havlu kenarlarına işlemiş oluyorsunuz. Öncelikle iğne oyasının sabır gerektirdiğini, iyi bir el becerisi gerektirdiğini unutmayın. Özel bir şey yapmak adına emek harcamanız gerektiğini de bilmelisiniz. Hazır havlu aldığınızda bu da iyi bir hediye olur ama özel olması için havlulara bir şeyler katmanız gerekiyor. İlk olarak nasıl motif yapılacağını bu aşamada bilmek zorundasınız:

  • İlk olarak havlunun kenarından iple zürafa yapmanız gerekiyor. Bu istediğiniz gibi yapabileceğiniz bir durum isterseniz tek sıra zürafa yapabilirsiniz. İsterseniz 3-5 katlı zürafa yapabilirsiniz.
  • Daha sonra başka bir renk seçmeniz gerek. Aynı renk iple de devam edebilirsiniz ama farklı renk daha ilgi çekici oluyor.
  • İğneye geçirdiğiniz farklı ipi ilk olarak düğümleyerek zürafalara bağlamalısınız. İkinci düğümlerde ise biraz daha aralıklı düğüm atmalısınız. Yani iple kalp kulaklarını oluşturmalısınız. İçi dolu kalp yapabileceğiniz gibi boş olan kalpler de yapabiliyorsunuz.
  • Bu aşamada oluşan motifin üzerine 2 sıra arttırma işlemi yapın ki motif çok daha net bir şekilde karşınıza çıksın.

Kalpli Havlu Kenarı Örnekleri

Kalp Motiflerini Havlu Kenarlarına İşleyin

Hazır tekstil ürünleri arasından her zaman keyif alabileceğiniz ya da beğenebileceğiniz modelleri bulmak kolay olmuyor. Bu nedenle insanlar bulamadıkları zaman kendileri yapmak istiyor. Vaktiniz varsa, eliniz de yatkınsa o zaman kalpli havlu kenarı modelleri sizlere kolay bir şekilde yardımcı olacaktır. Nasıl yapıldığını ayrıntılı bir şekilde incelerseniz o zaman bunu düzgün yapabilirsiniz. İsterseniz bunu bir başkasına da yaptırabiliyorsunuz. Özellikle ev hanımları bu tarz işlerle çok uğraşıyor. Çünkü bu onlar için ekstra bir gelir kapısı da olabiliyor. Kar elde edebilmek için de havlu kenarı işleyebiliyorsunuz. Kalpli havlu kenarı örnekleri her zaman hem şık hem de sade bir havlu kenarı işlemesi için sizlere sunulan modeller arasında yer alır.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%