,

Kapalı Bayan Nasıl Olmalı

Kapalı Bayan Nasıl Olmalı

Kapalı Bayan Nasıl Olmalı | Tesettür ve kapalılık kelimeleri kişilerin aklına öncelikle görsel unsurları getirmektedir. Hâlbuki bu durumun tam aksine kişilerin görsel unsurlar ile beraber bazı genel geçer manevi değerler konusunda da akıllarında net bir çizginin belirmiş olması gerekmektedir. Kapalı bayan nasıl olmalı sorusunun yanıtını verirken bu noktaya çok dikkat etmek gerekmektedir. Dış görünüşünüzü İslami kurallara göre düzenlerken bir yandan da ortaya koymuş olduğunuz arzulara gem vurmayı öğrenmeniz gerekmektedir.

Bu arzu olarak nitelendirilen durumların genel itibari ile dünyevi işler ile alakalı olduğu bilinmektedir. Örneğin iş yerinizde mutlaka karşınıza hırslı kişiler çıkacaktır. Bu hırslı kişiler ile onların anladığı dilden konuşmaya başlarsanız sizin için geçerli olan dünyevi işlerin kötü yönlerine gem vurma olasılığınızın direkt olarak düşüşe geçeceğini de eklemek gerekmektedir.

Kapalı bayanın manevi boyutu kadar dış görünümünü de düzene sokması ve kendini dış dünyanın o zararlı duruşundan koruması gerekmektedir. Bunun nasıl mümkün olabileceğini düşünen kişilerin aklına ilk olarak gelmesi gereken konunun örtünme şekli olduğunu da belirtmek gerekmektedir. Siz de hem yüz tarzınıza hem de ten renginize uygun bir örtünme imkanını olabilir ve kendi tarzınızı bu şekilde oluşturabilirsiniz. Tabi ki bu işlemleri yerine getirirken bir yandan da genel tesettür kurallarının dışına çıkmadığınızdan emin olmalısınız.

Kapalı Bayan Nasıl Olmalı?

Tesettürlü Hanımların Renk Kısıtlaması Var Mıdır?

Başörtünüzde ya da kılığınızda kıyafetinizde bulunan ana noktaların kendi zevkinize göre seçilebileceğini sadece üzerinize direkt olarak yapışmayan ve bileklerinize kadar olan bölgleri tam manası ile kapalı tutan kıyafetleri seçmeniz gerekmektedir. Tabi ki bunun için öncelikle kendi tarzınızı oluşturmanız gerekmektedir. Tesettürlü hanımların üstesinden gelebilecekleri noktaların başında da halkın renk konusundaki düşünceleri gelmektedir. Kişiler diledikleri bütün renklei kullanmak konusunda tam manası ile özgürdür. Bu konuda herhangi bir kısıtlama yapılmaması gerekmektedir. Kapalı bayan nasıl olmalı sorusunun içerisinde tesettürün ana kurallarına uyuyorsa renkler ile alakalı bir kısıtlama olmadığının da belirtilmesi gerekmektedir. Bu sorunsun yanıtının verilmesi sırasında İslam’ın orta koymuş temel ilkelerden kesinlikle uzak kalınmaması gerektiğini de eklemek gerekmektedir.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%