,

Kartondan Çiçek Yapımı Anlatımlı

Kartondan Çiçek Yapımı Anlatımlı

Kartondan Çiçek Yapımı Anlatımlı | Kartondan çiçek yapımı anlatımlı süreci aslına bakılırsa biraz el becerisi biraz da materyal biriktirme ile alakalı olan modelleme çalışmalarından bir tanesidir. Kartondan nasıl çiçek yapılır sorusunun değerlendirilmesi için şu adımların dikkate alınması lazımdır;

  • Elinizde bulunan kartonun eski olması ya da yeni olması bu konuda çok da önemli bir kriter değildir. Eski olan kartonlar da yeni olan kartonlar da çok kolay bir biçimde sürece dahil edilebilmekte ve kullanılabilmektedir.
  • Hangi çiçeği yapacağınıza karar verdikten sonra kesim işlemlerini ortaya koyabilirsiniz.
  • Çiçekleri renksiz düşünmenin imkansız olduğu da bilinmesi lazımdır. Siz de kısa bir zaman dilimi içerisinde boyama ya da kaplama işlemlerini ortaya koyabilirsiniz.
  • Boyalar ile renklendirme işlemini gerçekleştirmek istemezseniz bunun yerine kaplama adımlarını da yerine getirme gibi bir yola gidebilirsiniz.

Bu ana kriterler çerçevesinde kişilerin elde edecekleri sonucun hem eğitim konusunda hem de çocuk odalarının dekore edilmesi konusunda da önemli bir payını olduğunun bilincinde olunması gerekmektedir. Kartondan çiçek yapımı anlatımlı bir biçimde ortaya koyulduğu zaman bireylerin bunu uygulamasının çok daha kolay olacağının da bilincinde olmak lazımdır. Adım adım nasıl bir süreci izleneceği konusunda kişilerin ortay koyacaklar sistemin çok daha verimli olacağının da farkında olmak lazımdır. Hangi parçanın nasıl kesilmesi gerektiği veya nasıl yapıştırılması gerektiği resimli anlatımda ten belirtilmektedir.

Kartondan Çiçek Yapımı Anlatımlı

Lale ve Papatya Yapımı Nasıl Ortaya Koyulabilir?

Lale yapımı noktasına yarım bir silindir çizmeniz ve kartonu bu şekilde kesmeniz lazımdır. Ortaya koymuş olduğunuz modelin lale olduğunun daha da net bir biçimde ortaya çıkması için birde iç kısma derinlik katacak bir parça eklemeniz gerekmektedir. Bu modelin sağlıklı bir biçimde otaya koyulması için kişilerin iç dış uyumuna çok dikkat etmeleri lazımdır. Kartondan papatya modeli içerisinde ise bu tür bir sorunun mevcut olmadığının da farkında olmak lazımdır. Papatyalarda yuvarlak olarak kesilmiş olan parçaları bir çiçek taslağında tutkallar ile birleştirmeniz lazımdır. Bu şekilde her iki çiçek modelini de çok hoş bir şekilde ortaya çıkarma hakkınız olduğunu da belirtmek lazımdır.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%