,

Keçeden İsimlik Yapımı

Keçeden İsimlik Yapımı

Keçeden İsimlik Yapımı | Keçe üzerine isimliklerin yapılması çok vakit almıyor. Çünkü çizimlerin yapılması ve devamında kesimlere yer verilmesi son derece basittir. Kesimi kolay olan kese kumaşlarının dikiminde de sorun yaşamayacaksınız. Bu denli pratik olmasından dolayı da genel olarak marifetli hanımların tercihi bu kumaştan yana oluyor. Keçeden isimlik yapımının nasıl olduğunu öğrenmek istiyorsanız adım adım ilerlemelisiniz. Yapımından öncede mutlaka malzemeler almış olmalısınız. Keçelerin istediğiniz renkler üzerinden tercihini yapabilirsiniz. Makas, iğne, iplik ve makaslara da ihtiyacınız olacaktır. Son olarak harflerin birleşimi adına kurdelaların oluşturulması gerekiyor. Kolay keseden isimlik nasıl yapılır için de malzemeler sonucunda yapımına göz atabilirsiniz.

Keçeden İsimlik Yapımı

Keçeden İsimlik Modelleri

Burada sizlere belirli harflerin kombin edilerek isimliğin oluşumunu anlatacağız. Öncelikli olarak yapmanız gereken isimin hangi yazı türünden ele alınması gerektiğini belirlemektir. Küçük bir taslak yaparak dilediğiniz yazı türünü oluşturabilirsiniz. Sonuç olarak da keçe üzerine harfleri aralıklı olarak çizmeli ve kesmelisiniz. Aralıklı olması kesimin de daha kolay olması sağlayacaktır. Kesim işlemlerini çifter olarak yapmalısınız. Çünkü birleştirmeler için iki adet keçe kumaşına ihtiyaç duyuluyor. Sonrasında ise;

  • 10’a 10 olacak şekilde harflerin kesimini yapabilirsiniz. Ölçülerinin bir olması daha düzenli bir görünümü de oluşturacaktır.
  • Kesilen kumaşların da farklı bir desenden kumaşa dikilmesini sağlamalısınız. Burada kaydırma yapmadan sıkı iğnemeler yapmaya özen göstermelisiniz.
  • Kumaşların dikimini yaptıktan sonra da başka bir keçe üzerine yapıştırabilirsiniz. Kumaş yapıştırıcılarından faydalanmalısınız.
  • Kare olaran keçelerin üzerinden kurdela dikmelisiniz. Uzunluğunu da harf ve boylarına göre ele almalısınız.
  • Kumaşların açıklık kalan yerlerinden elyaf doldurmalı ve dikmelisiniz.
  • Kabarık modellerin son olarak kurdela ile kapıya asılması mümkün olacaktır.

Dilerseniz asacağınız uç bölgelere de kurdelalar yapabilirsiniz. Burada küçük çiçek motiflerini dahi kurdela üzerine dikebilirsiniz. Geriye kalan süslemeleri de kendi zevkinize göre tamamlayabilirsiniz. Keçeden isimlik yapımı görüldüğü gibi son derece kolaydır. İstediğiniz renkten hafif yastık görünümüne de sahip bu kurdelalı modeli yapabilirsiniz. Kız çocukları için genel olarak kırmızı ile pembe tonlarını kullanmalısınız. Erkekler adına da mavi ya da sarı gibi tonları sentez edebilirsiniz.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%