,

Keçeden Kelebek Yapımı

Keçeden Kelebek Yapımı

Keçeden Kelebek Yapımı | Keçeden ortaya çıkarılmış olan materyallerin hem sağlık bakımından hem de sekil verme ve tasarım özellikleri bakımından çok kullanışlı bir yapıya sahip olduğunun belirtilmesi gerekmektedir. Hem kesim işlemlerinin hem de şekillendirme işlemlerinin keçe üzerinde çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilir olduğunun altı çizilmelidir. Bir model ortaya koyarken kesinlikle kullanılacak olan ana materyalin kullanılabilir olup olmadığı mutlaka detaylı bir şekilde incelenmelidir. Sizin için de ana unsur eğer ki sağlıklı materyaller kullanmamak ise model oluşturma konusunda mutlaka plastikten uzak durmanız lazımdır. Plastik kullanıldığı zaman çocukların da yetişkinlerin de direkt olarak kanserojen maddeler ile bütün buruna geldiğinin farkında olmalısınız. Adım adım keçeden kelebek yapımı işlemini gerçekleştirmeniz için şu durumlara bir göz atmanız lazımdır;

  • Öncelikli olarak kişilerin bir taslak oluşturmaları gerekmektedir. Bu taslağın çizimi konusunda kumaşlar üzerinde kullanılmaya yatkın olan tebeşirler ile çizim aşamasını ortaya çıkarabilirsiniz. Çizim aşaması sırasında bir hata yaparsanız bunu telafi edebilmek için de islam bir bez yardımı ile tebeşirin üzerinden geçip silme aşamasını tamamlayabilirsiniz.
  • Bunun ardından ortaya koymanız gereken durum ise kesim işlemleridir. Evinizde bulunan herhangi bir makas ile kesim aşamasını tamamlayabilirsiniz.
  • Keçe söz konusu olduğunda dikimden çok yapıştırma ve tutkal kullanımı alanına yönelmelisiniz. Bu şekilde elde edeceğiniz desenin daha net olacağından emin olabilirsiniz. Bu konuda belirtilmesi gereken bir diğer nokta da dayanıklılık gerektiren kalem kutusu veya günlük kullanıma ait olan diğer noktalar ile alakalı bir tasarımınız varsa dikimin çok daha uygun olacağından emin olabilirsiniz. Tutkal zaman zaman açılmalar yapabilmektedir.

Keçeden Kelebek Yapımı

Keçeden Kelebek Detaylı Süsleme

Keçeden kelebek yapımı sırasında kişilerin akıllarında tutması gereken ana noktanın kelebek yapımına uygun modellemeler ve uygun materyaller ile adeta bir mağazadan alınmış kadar hoş parçaların ortaya çıkarılma imkanının olmasıdır. Keçeden kelebek nasıl yapılır denildiği zaman bu aşamalara dikkat etmek ve dikkat ile incelemek gerekmektedir. Kelebeklerin çözüm aşamasını tamamladıktan sonra ortaya çıkacak olan durumun göz alıcı bir niteliğe sahip olacağından da emin olabilirsiniz. Harcamalar yaparak ürün satın almak yerine kendi emeğiniz ile ürün ortaya koyabilirsiniz. Keçeden nasıl materyaller tasarlanır ortaya koyabileceğiniz tam manası ile sizin yaratıcılığınıza bağlıdır.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%