,

Kenar Danteli ve Örnekleri

Kenar Danteli ve Örnekleri
Kenar Danteli ve Örnekleri

Kenar Danteli ve Örnekleri | Kenar danteli örnekleri havlu kenarlarını, yastık kenarlarını ve yorgan kenarlarını süslemek için kullanılmaktadır. Özellikle havlu her yüzümüzü, elimizi yıkadığımızda veya banyo yaptığımızda kullandığımız bir üründür. Günlük hayatta bu kadar sık kullandığımız havlunun sade olmasından ziyade kenarlarının süslü olmasını biz kadınlar daha çok tercih ederiz. O açıdan havlu kenarlarında elle yapılan dantelli işlemeler veya fabrika işi dantelli süslemelere sıklıkla rastlarız. Havlu için alışverişe çıkan bayanlar öncelikle kenar süslemelerini inceleyerek en güzeli hangisiyse onu alırlar. Ya da fabrika işi süslemelerden istemeyen el işinde marifetli bayanlar havlunun kenarını bizzat kendisi dantelle süsler. Dantelli kenar süslemelerini farklı renk iplerle, kurdele gibi aksesuarlarla, farklı desen seçenekleriyle ister tığ ile isterseniz de iğne oyası şeklinde yapabilirsiniz. Nasıl yapacağınız sizin kararınıza kalmıştır. Her iki şekilde de birçok farklı desende ve renkte dantel modeli bulmak ve yapmak son derece kolaydır. Bilmediğiniz bir modeli bile internetten araştırarak veya videosunu dinleyerek yapabilirsiniz. Havlu kenarı yapmak isteyenler için pipetle havlu kenarı kolay bir şekilde yapılabilir.

Kenar Danteli ve Örnekleri

Kolay Havlu Kenarı Yapımı

  • Öncelikle havlunun büyüklüğüne göre zincir çekmeniz gerekmektedir.
  • Bu zincirler üzerinden ilmek çıkarıp bir adet pipetin üzerine büyük ilmek olarak sıralamak gerekiyor.
  • Bu işlemleri sıraladıktan sonra tığımızın yardımı ile ilmekleri birbirinin içinden geçirip diğer pipete aktarmamız gerekiyor.
  • Böylelikle kirpiğe benzer bir şekil elde edeceksiniz. Bu örneğin üzerinden iki sıra sık iğne yaptıktan sonra yine pipetler ile büyük kirpik yaparak devam ediyoruz.
  • Kolay havlu kenarımız bu kadar az işlemle yapılmaktadır.

Kolay havlu kenarımızı anlatırken hangi renk ip kullanacağınızı söylemedik. Çünkü renk konusunu size bıraktık istediğiniz rengi kullanmakta serbestsiniz. Kenar danteli örnekleri farklı desen ve renkte kendi zevkinize göre seçmeniz açısından birçok çeşidi barındırmaktadır. Tek yapmanız gereken dantelli kenar modelini hangi amaçla kullanacağınıza karar vermek. Ona göre bir sürü seçenek sizi bekliyor.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%