,

Kırışıklıklar İçin Nemlendirici Maske

Kırışıklıklar İçin Nemlendirici Maske

Kırışıklıklar İçin Nemlendirici Maske | Yaşlanırken yüzde bulunan elastin ve kolajen doku elastikiyetini ve tazeliğini kaybetmeye başlasa bile, kendinize uygulayabileceğiniz kırışıklıklar için nemlendirici maske uygulamaları sayesinde kırışıklığı ve yaşlanmayı geciktirecektirebilirsiniz…

Her gün ve her an yaşlanıyoruz ve buna bağlı olarak da cildimiz esnekliğini kaybediyor ve kırışarak sarkıyor. Özellikle uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar cildimizde ki tazeliğin ve gerginliğin her yıl %1 oranında yok olduğunu belirtiyor. Buna bağlı olarak da söyleyebiliriz ki belirli bir zamandan sonra ne yapsak da cildimizin kırışmasını geciktiremiyoruz. Bu konuda önemli olan kilit zamanlamayı doğru teşhis etmek ve kırışmayı ve genç doku kaybını önlemek için gereken uygulamaları yapmak olacaktır. Kırışıklıklar için nemlendirici maske ile olduğunuzdan daha genç görünebilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki cildimize dışardan bakım uygulamanın yanında içerden bakım konusunda, yediklerimiz, içtiklerimiz, kötü alışkanlıklarımız ya da yaşayız tarzımız da cilt, yaşlanmasını doğrudan etkileyebilmektedir. Örneğin iyi uyumak, uykumuzu alabilmek, spor yapmak, bol su içmek, sigara alkol kullanmamak cilt yaşlanması konusunda geciktirici önlemlerdendir. Diğer taraftan var olan kırışıklıkların görünümünü hafifletebilir ve yenilerinin eklenmesini de önleyebilirsiniz. Sizlerde cildinize en uygun olan maske tariflerini seçebilir ve bu tarifleri belirli aralıklarla uygulayabilirsiniz. Ama bu konuda unutmamanız gereken şey, cilt güzelliğinde en azından uygulamaları 4 ya da 6 kez uygulamanız gerekliliğidir. Bu yüzden henüz işin en başında sonuç bekleyerek aceleci davranmamalısınız. Kırışıklıklar için nemlendirici maske tarifimiz şöyle.

Kırışıklıklar İçin Nemlendirici Maske

Kırışık Giderici Nemlendirici Maske Nasıl Uygulanır?

Gerekli malzemeler: 1 çay kaşığı yoğurt, 1 kaşık bal, yarım kaşık portakal suyu, yarım muz. (cildi yağlı olanlar bu karışma birkaç damla da limon ekleyebilirler) Öncelikle muz bir çatal yardımıyla ezin. Sonrasında diğer malzemeleri yavaş yavaş ekleyin. Bu uygulama sırasında metal kullanmadan ahşap ya da cam kase ve çatal kullanırsanız, malzemelerdeki enzimlerin kaybolmaması açısından daha işlevsel olmasını sağlayabilirsiniz. Tüm malzemeyi yavaşça yüzünüze yedirin ve parmak uçlarınızla da masaj yaparcasına dairesel çizgiler çizin. Bu sayede cildinizin üst katmanları temizlendiği gibi cildiniz nemlenecek genişlemiş olan gözenekler küçülecek ve kırışıklıklar yavaş yavaş yok olacaktır.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%