,

Kız Bebek Bere Örnekleri Anlatımlı

Kız Bebek Bere Örnekleri Anlatımlı

Kız Bebek Bere Örnekleri Anlatımlı | Kız Bebek Bere Örnekleri Anlatımlı Bebeğinize bere örmek istiyorsanız ya da sevdiğiniz birine hediye olarak bere götürecekseniz örnek modellere bakarak fikir edinebilirsiniz. Kız bebek bere örnekleri anlatımlı modellere baktığınız zaman birbirinden farklı pek çok model bulabilirsiniz. Bunun için istediğiniz rengi ve ipi kullanabilirsiniz. Sadece şişe göre ip kalınlığına dikkat etmelisiniz.

Kız çocuklara göre berelerde ve diğer bir çok örgü modellerinde daha fazla süsleme imkanı yakalamak mümkün. Çünkü kız çocuklarına göre daha fazla desen ve boncuk süslemeleri bulunuyor. Kız bebek örgü modelleri de çok daha fazla diyebiliriz. Ayrıca kalmış ipleriniz varsa bunları karıştırarak rengarenk bir bere yapabilir ve böylece kalmış ipleri de değerlendirirsiniz.

Kız Bebek Bere Örnekleri Anlatımlı

Bere Örgüsü Nasıl Yapılır?

  • Bebeğinizin kafasının ölçüsüne göre bizim vereceğimiz ilmek sayısını arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken 90 ilmek atmak olacak.
  • 90 ilmekten sonra 8 sıra lastik örgüsü yapmalısınız. Böylece kafasında daha sıkı bir şekilde duracak ve kaymayacak.
  • Lastik örgüsünden sonra düz örgüye geçebilirsiniz. 1 el basımı olana kadar düz örgüye devam edebilirsiniz.
  • Kesme işlemini her zaman için örgünün ön kısmında yapıyorsunuz. Kesmenin ilk sırasında 2 ilmek örerek 1 ilmek kesmeniz gerekiyor.
  • Arka kısımı dümdüz bir şekilde hiç kesmeden ters örmeniz gerekli.
  • Kesmenin ikinci sırasına geldiğiniz zaman 1 ilmek örüp sonrasında kesin. Bütün sıra bitinceye dek bu işleme bu şekilde devam edin. Arka sıraya gelince hiç kesmeden ters örgü yapmaya devam edin.
  • Kesme işlemini sonrasında her ilmekte yapmaya devam edin ama 8 ilmek bırakın.
  • Şiş üzerinde son 8 ilmek kaldığı zaman örgüdeki ipi yünden bir miktar fazla bırakarak kesin ve bunu iğnenin ucuna geçirin. İğne yardımıyla 8 ilmeği iğneye geçirerek dikin ve böylece şapkayı tamamlamış olun.
  • Dilerseniz bu şapkanın ucuna ponpon yapmak için ipleri yaklaşık 30-40 kat doladıktan sonra tam ortasından birbirine bağlayın. Ardından iplerin kıvrık kısımlarını kesin. Kız bebek bere örnekleri anlatımlı olan bu modelde ponponu berenin tepesine takabilir dilerseniz yan kısımlardan ip çıkararak onun ucuna da koyabilirsiniz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%