,

Kız Çocuğu Örgü Elbise Yapılışı

Kız Çocuğu Örgü Elbise Yapılışı

Kız Çocuğu Örgü Elbise Yapılışı | Kız Çocuğu Örgü Elbise Yapılışı Çocuklar için birbirinden şık örgü modelleri bulunuyor. Hemen hemen tüm örgü modellerini hem erkek çocukları için hem de kız çocuklarına ördüğünüz kıyafetler için uygulayabiliyorsunuz. Bunlardan en zahmetli olanı elbise. Elbise yapmak her ne kadar kolay olsa da oldukça zor modeller çıkabiliyor. Kız çocuğu örgü elbise yapılışı’na bakmak istiyorsanız ve yeni örgü örmeye başladıysanız kolay modellerden gitmenizi öneriyoruz.

Ayrıca tüm elbiseyi sadece örgüden meydana getirmeyebilirsiniz. Dilerseniz örgünün bir kısmı kumaş ya da kot olabilir. Bunun için kumaş olan kısmı çocuğunuzun üzerine göre ayarladıktan sonra gerisini örgüyle tamamlayabilirsiniz. Örgünüz sonlandığında hem daha kısa sürede bir elbise yapmış olacak hem de ortaya oldukça farklı bir sonuç çıkcaktır. Kız elbise modelleri arasından en fazla beğenilenler de bu farklı malzemelerin bir araya gelerek oluşturduğu kıyafetler olmuştur.

Kız Çocuğu Örgü Elbise Yapılışı

Basit Kız Bebek Elbisesi Nasıl Örülür?

Örgü elbise modellerinden sizin için en kolay olanını anlatalım. Bu elbise modelini örgü örmeyi biraz bilen hemen hemen herkes yapacaktır. Üst işlemesi için de iğne oyası bilmeniz gerekiyor ama bilmiyorsanız bu süslemeyi yapmayabilir bunun yerine kendi hayal gücünüzü kullanabilirsiniz.

  • 90 ilmekle örgüye başlarsınız. Sonrasında 14 düz örgü örmeniz gerekir. 30 sıra bu şekilde devam ettikten sonra rengini değiştirmeniz gerekecektir. Haroşonun üst kısmına düz gelecek biçimde 28 sıra daha renkli yerleri örersiniz.
  • Renkleri istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz ama bu modelde elbisenin etek kısımları karışık renkli yünlerden oluşuyor. Dilerseniz tek renk de yapabilirsiniz.
  • Üst kısma geldiğiniz zaman 28 sıra düz örerek kol kısımına geçiyorsunuz. Kollarda haroşo örerek 8 sıra haroşondan sonra kolu kesmeniz ve bitirmeniz gerekiyor.
  • Arkasını da dümdüz yine aynı önü gibi yapıyorsunuz.
  • Son olarak elbisenin sadece işleme kısmı kalıyor ve bunun için de orlon iğnesi kullanabilirsiniz. Bu iğneyle yüne ip geçirmek çok daha kolay ve yumuşak oluyor. Böylece kolayca yapmak istediğiniz şekili yün üzerinde yapabiliyorsunuz.
  • Kız çocuğu örgü elbise yapılışına baktığınız zaman hoşunuza giden diğer modelleri de deneyebilirsiniz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%