,

Kolay Ördek Çizimleri

Kolay Ördek Çizimleri

Kolay Ördek Çizimleri |  Kolay ördek çizimleri özellikle anasınıfı ya da ilkokul seviyesinde olan çocukların resim yeteneklerinin geliştirilmesi bakımından çok önemli bir yere sahiptir. Siz de elinizden geldiğince bu adımları akıcı bir biçimde aklınızda tutarsanız çocuklarınızı yönlendirmenizin çok daha kolay olacağını bilmelisiniz. Ördek çizmenin birden fazla yöntemi vardır. Fakat sizin seçiminizi yapmanız gereken noktanın hiç kuşkusuz ki kolay ana hatlara sahip olan modellerdir. Bu kolay adımları tamamladıktan sonra kısa bir süre içerisinde işlemlerini tamamlayarak çocuklarınız ile keyifli bir biçim zaman geçirme imkanını da elde edebilirsiniz. Çocukların ve yetişkinlerin resim ile uğraşmasının ruhsal manada çok önemli bir faydasının olduğunu belirttikten sonra bu şekli elde etmek için takip etmeniz gereken adımlara geçebiliriz.

Kolay Ördek Çizimleri

Kolay Çizilen Figürlerin Püf Noktaları Nelerdir?

Öncelikli olarak çizilen modelin taslağını oluşturmaya dikkat etmelisiniz. Çizimi direkt olarak kalıcı ve silinmeyen kalemler ile yapmanız durumunda hata yaptığınız zaman modelinizin bozulmasına sebebiyet verme gibi bir durum ortaya çıkabilir. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken püf noktaları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Çizim konusunda önce hafif bir çizim ile taslak hazırlamanız lazımdır.
  • Ördeğin çizimine öncelikli olarak gaga kısmından başlamalısınız. Gaga kısmının ekseninde çeşitlenen ve şekillenen bir model oluşturarak ördeğinizi elde edebilirsiniz.
  • Gaganın sonrasında ördeğin baş kısmını oluşturmalısınız. Kolay ördek çizimleri konusunda en önemli noktalardan bir tanesidir.
  • Bu adımın ardından gövde kısmını şekillendirmeye başlamalısınız. Gövde kısmını da oluştururken ördeğin bedenini doğru şekillendirmek için mutlaka kavislere özen göstermelisiniz. Daha düz hatlar belirleyerek çizim yaparsanız başarılı sonuçlar elde edemeyeceğinizin farkında olmalısınız.
  • Gövdeyi de tamamladıktan sonra halletmeniz gereken tek nokta kanatlardır. Kanatların da gerçekçi bir izlenim vermesi için girinti ve çıkıntılara önem vermelisiniz.

Bu adımları tamamladıktan sonra kolay ördek çizimi nasıl yapılır sorusunun cevabını da adım adım uygulamaya koyulabilirsiniz. Adımların uygulamasını tamamladıktan sonra eğer dilerseniz renklendirme adımını da ortaya koymaya çalışabilirsiniz. Sizin için renklendirme önemli bir nokta ise ince işçilik yapmak isterseniz daha kuru yapılı boyaları seçmelisiniz. Islak yapılı boyaları kullanırsanız renk hakimiyetinizin yüksek olmayacağının da farkında olmanız gerekmektedir.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%