,

Kurdele İle Çiçek Yapımı Anlatımlı

Kurdele İle Çiçek Yapımı Anlatımlı

Kurdele İle Çiçek Yapımı Anlatımlı |  Kurdele sayesinde pek çok süslemenin daha kolay olduğunu görüyoruz. Hediye paketlerinin dahi kurdeleler üzerinden süslemeleri yapılıyor. Ancak daha özel hediyeler adına çiçek modellerine göz atabilirsiniz. Kurdele ile çiçek yapımı anlatımlı şekillerini merak ediyorsanız talimatlara uymalısınız. Bu şekilde çiçek modelleri üzerinden süslemeler yapabilirsiniz. Başta da seçeceğiz renkler önemlidir. Şöyle ki sevdiğiniz bir kişiye hediye verirken kullanacaksanız o kişinin zevklerinden yola çıkabilirsiniz. Kurdela modelleri çiçeklere göre değişim gösteriyor. Örgü işlerinden de sık sık karşımıza çıkıyor. Örgülerin de belirli yerlerin kurdeleler kullanılıyor. Yapımını öğrenmeniz halinde dilediğiniz alanda kullanımını sağlayabilirsiniz. Kurdeleden basit çiçek yapılışı sayesinde örgü ya da hediyeliklerde kullanmak adına ele alabilirsiniz. Genel olarak saten kumaşlar tercih ediliyor. Saten olması kurdelenin daha ilgi çekici hale gelmesini sağlıyor.

Kurdele İle Çiçek Yapımı Anlatımlı

Kurdeleden Yapraklı Çiçek Yapımı

Birden fazla yaprak ile çiçekler oluşturmak son derece basittir. İşçiliğin zor olmadığı bu işlem adına kurdele rengini seçmelisiniz. İsterseniz her yaprak adına farklı renklerden de ilerleyebilirsiniz. Sonradında da şekil vererek dikimini yapabilirsiniz. Burada sıralamalara bakarak ilerlemeniz daha faydalı olacaktır. Başta da yapmanız gerekenler şöyledir;

  • Önce kurdelenin boyutlarına göre kesim işlemleri yapılmalıdır.
  • Çiçekler için enlemesine daha büyük olan kurdeleler tercih edilmelidir.
  • Kare olarak keserek şekillendirmeler yapabilirsiniz.
  • Oval hale gelecek şekilde yanlarından büzmelisiniz.
  • Sonrasında da uçlarını sabitleyerek yaprakların oluşmasını sağlayabilirsiniz.
  • Her bir yaprağın bu şekilde oluşması gerecektir.
  • Başlarından da yuvarlak bir kumaşa iliştirmeli ve çiçek motifini ortaya çıkarmalısınız.

Kurdele ile çiçek yapımı anlatımlı olarak öğrenerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu modeller havlu süslemeleri için de tercih ediliyor. Havluları süslerken istediğiniz yerlerine kurdeleleri dikebilirsiniz. Özelliyle çeyiz takımları adına kurdela motifleri vazgeçilmez olacaktır. Süslü çeyiz takımları arasında kurdelalı olarak da ürünler sunabilirsiniz. Bohçalara dahi kurdela motifleri dikiliyor. Kırmızı ya da beyaz renklerinden seçim yaparak bu motifleri kullanabilirsiniz. Gül olarak da kullanımı sağlanıyor. Yapraklı olmasının yanı sıra gül desenleri de oluşturabilirsiniz. Çeyizler adına da güllere yer vermeniz daha hoş bir görünümün ortaya çıkmasını sağlayacaktır.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%