,

Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır

Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır

Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır | Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen kılların özel olarak lazerli araçlar yardımı ile vücuttan uzaklaştırılma işlemine verilen isimdir. Bu epilasyon türü, diğer epilasyon türlerine göre çok daha güvenilir ve çok daha fazla tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntemde duyulan acı ve ağrı diğer yöntemlere göre çok daha azdır. Ayrıca bu yöntem istenmeyen tüyleri uzaklaştırmak için en etkili yöntemlerden biridir. Lazer epilasyon işlemi de çeşitli yöntemler ile yapılmaktadır. Epilasyon nedir nasıl yapılır araştırması yaptıktan sonra dilediğiniz epilasyon türünü yaptırabilir ve istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Bu işlem için önceden araştırma yapmak sizler için faydalı olacaktır.

Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon işlemi yukarıda da bahsedilmiş olduğu gibi en etkili epilasyon türlerinin abşında gelmektedir. Peki epilasyon nedir nasıl yapılır bakacak olursak lazer epilasyon işlemi 3 basamaklı olarak uygulanan bir işlemdir. Bu işlemin basamaklarına bakacak olursak işl basamakta tedavi edilecek olan bölge iyice temizlenmelidir. Bu temizleme işleminin en iyi şekilde yapılması lazer epilasyon işleminden en iyi sonucu almak için ilk adım olarak görülebilmektedir. İkinci basamakta ise o bölgede bulunan uzun kullar kısaltılmalıdır. Bu şekilde kıllar küçüldüğü için daha etkili ve küçük tüylerde bile sonuca varılan bir adım atılmış olmaktadır. Daha sonraki adımda ise jel kullanılmaktadır. Jel, lazer epilasyon yapılacak bölgeye sürülmektedir. Bu bölge daha sonra lazer ile taranacaktır. Lazer taraması ile cilde uygulanan lazer deriden geçecektir ve tüy köklerini yakacaktır.

Lazer ile epilasyon işlemi genellikle birkaç dakikadan birkaç saate kadar çıkabilmekte olan bir işlemdir. Bu işlemin uzunluğu genellikle tedavi uygulanacak alanın genişliğine göre değişiklik göstermektedir. Bu işlemden sonra istenmeyen ve tedavi edilen bölgedeki tüyler birkaç gün içinde kendi kendine dökülecektir. Böylece kişiler istenmeyen tüylerinden kurtulmuş olacaklardır. Bu işlem diğer epilasyon türlerine göre çok daha sağlıklı, çok daha güvenilir ve yan etki yaratmayacak bir şekilde uygulanan bir yöntemdir. Bu yüzden birçok kişi epilasyon konusunda bu yöntemi kullanmakta ve istediği gibi kesin sonuçlar almaktadır.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%