,

Lifler Nasıl Örülür

Lifler Nasıl Örülür
Lifler Nasıl Örülür

Lifler Nasıl Örülür | Zor, oldukça zahmetli olan dantelli el işlerinden yorulduysanız size önereceğimiz lif modelleridir. Lif örmek sandığınızdan çok daha basittir. Birbirinden farklı lif modelleri arasında kendinize bir lif modeli belirleyerek işe koyulabilirsiniz. Çok farklı kullanım alanlarına göre lif modelleri değişkenlik gösterir. Yapacağınız lifi banyo lifi olarak kullanacaksanız alacağınız ip son derece önemlidir. Vücudunuzun temizliği için kullanacağınızdan kaliteli bir ip olmasına ve kanserojen maddeler içermemesine dikkat etmelisiniz. Sağlığınızın bozulmaması için güvenilir markalardan ipinizi almalısınız. Lif örmenin basit olduğunu söylemiştik. Ancak ne kadar basit olursa olsun lif örmeyi her bayan bilmeyebilir. Onlar için lif nasıl örülür sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız. Basit olduğunu düşündüğümüz bir lif modelini anlatarak öğrenmelerine yardımcı olacağız.

Lifler Nasıl Örülür

Kareli Lif modeli Yapım Aşamaları

  • Öncelikle renk uyumuna dikkat ederek istediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Biz beyaz ve pembe rengi tercih ettik
  • 5 beyaz, 5 pembe olmak üzere 20 adet fıstık zinciri çekiyoruz. Birinci sırayı bitiriyoruz.
  • İlk sırada en son kullandığımız ip hangisiyse onunla ikinci sıraya başlıyoruz. En son beyaz rengi kullandık ve yine 5 beyaz, 5 pembe olmak üzere ilk sıra gibi devam ediyoruz.
  • Lifimizi kaç tane kareli sıradan oluşturacaksak o kadar sıra yapmalıyız. 15 sıra uygun gördük. Her sıra ilk sıradaki gibi 20 adet fıstık olacak şekilde devam edilir.
  • 15. sıraya kadar aynı işlem tekrar edildikten sonra etrafını pembe renk kullanarak örümcek örgüsü örüyoruz.
  • Örümcek örgüsü ile etrafı çevirdikten sonra lifiniz tamamdır.

Lif bilmeyen bayanlara özel anlattığımız kareli lif modelinin kolay yapılışı sayesinde her bayan zorlanmadan yapabilir. İlk defa yapacağınız için kendinizi sıkmaya gerek yoktur. Yapamadığınız durumlarda bozun tekrar yapın böylelikle pratiklik kazanmış olursunuz. Lifler yapıp para kazanan bayanların sayısı da az değildir. Ya da çeyizine koymak için yapılacak en kolay el işlerinden biri de lif modelleridir. Anlattığımız şekilde lifi yaparak lif nasıl örülür ile ilgili kafanızdaki soru işaretlerini sileceksiniz.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%