,

Lohusa Tacı Süsleme

Lohusa Tacı Süsleme

Lohusa Tacı Süsleme |  Lohusa hanımları bir takım aksesuarlara dikkat ettikleri biliniyor. Bunlar arasında özellikle taçlar bir hayli önemlidir. Taçların modellerinin de bu yüzden günden güne artması söz konusudur. Lohusa döneminde takmak adına hoş ve kibar desenlerden yola çıkabilirsiniz. Üstelik bu taçların yapımı da son derece basittir. Birkaç saatinizi ayırmanız halinde hoş taçlar oluşturmak mümkün. Lohusa tacı süslemek istiyorsanız başta taç metalini ayarlamalısınız. Metalin yanı sıra süslemeler için geçerli kumaşlar, silikonlar ya da dantellerden yana tercih yapmalısınız. Modellere göz atarak malzemeleri temin etmeniz daha doğru olacaktır. Tasarruf etmek adına da taçları kendiniz süsleyebilirsiniz. Öyle ki piyasada bulunan taçların bir hayli yüksek fiyatlardan satımı gerçekleşiyor. Kibar lohusa tacı süslemelerini ele alarak kendiniz de piyasada bulunan taç modellerine sahip olabilirsiniz.

Lohusa Tacı Süsleme

Dantelli Lohusa Taç Modeli

Lohusa bayanlara daha çok danteller üzerinden süslemeler yapılıyor. Daha hoş ve kibar görünümlerinden dolayı dantellere ağırlık veriliyor. Burada anlatacağımız model için de dantellere başvurmanız gerekiyor. Geçerli aparatlar sayesinde kısa sürede hoş taçlar üretebilirsiniz. Aşamalı olarak yapımını anlatacağız. Tüm talimatlara uygun olarak ilerlemeniz halinde taçları kullanmaya başlayabilirsiniz. Yapılması gerekenler şöyledir;

  • Başta kırmızı olarak kurdelenizi taç metaline sarmalısınız. Burada daha sağlam olması için silikon kullanmalısınız.
  • Zımbalar üzerinden dantelin oval bir modele dönüşmesini sağlamalısınız. Dilediğiniz modeli yapabilirsiniz.
  • İğne ve ip yardımı ile de modelin şekil almasını sağlayabilirsiniz.
  • Dilediğiniz çieçekleride danteller üzerine dikebilirsiniz. Beyaz dantel üzerine özellikle kırmızı gül motifleri dikkat çekici olacaktır.
  • Dantelin süslemeleri bittikten sonra da yine silikon ile taca yapıştırmalısınız.
  • Taç kurdela ile kaplanmış olduğu için dantelin yapışması biraz zaman alacaktır.
  • Burada yapıştırma işlemleri sonucu ağırlık oyarak daha sıkı hale gelmesini de sağlayabilirsiniz.

Sağlam ve hoş taç modelinin bu şekilde ele alınması gerekiyor. Lohusa tacı süslemeleri için boncukları ya da süslü taşları da kullanabilirsiniz. Parlak taşlar üzerinden de süsleme yapılıyor. Dantel üzerine de taşları iliştirerek hoş bir görünüm kazanabilirsiniz. Yine silikon üzerinden de taca yapıştırmalısınız. Sökülmemesi adına yapıştırma işlemlerine dikkat etmelisiniz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%