,

Mekik Oyası Havlu Kenarı Yapılışı

Mekik Oyası Havlu Kenarı Yapılışı

Mekik Oyası Havlu Kenarı Yapılışı | İğne oyaları ile bir şeyler yapmak zahmetli olsa da mükemmel bir sonuç doğurur. Bu yüzden de insanlar iğne oyaları ile ilgilenmek, bunların püf noktalarını çözümleyebilmek konusunda her zaman bir şeyler yapmak ister. Mekik oyası havlu kenarı yapılışı hiç de zor değil. Ama pek çok model olduğunu, bunların arasından en kolay olanını seçmeniz gerektiğini unutmayın. Eğer ki bu el beceriniz yeni yeni oturuyorsa o zaman mutlaka en kolay şekilden başlamanız gerekiyor. Kolay bir mekik oyası denildiğinde de akla bu motifler gelecektir. Bu şekilde yapmanız da mümkündür:

  • Aynı motifi birkaç kere arka arkaya tekrarlamanız gerekiyor. Bu nedenle sayılara her zaman çok dikkat etmelisiniz.
  • İlk olarak tüm havlunun kenarına zürafa çekmeniz gerektiğini unutmayın. Baştan sona kadar bu zürafaların oluşturulması gerek.
  • Ardından başa dönme işlemini yapın ve zürafalar arasında aralık bırakarak ilerleyin. Her ilerlediğinizde oluşan şekli diğer elinizle sabitlemeniz gerekiyor.
  • Bu şekilde baştan sonra hamle yapın ve sona geldiğinizde bu sefer sonran başlayarak başa ulaşmanız gerekecek.
  • Sırayı hiç bozmayın ve 3 bölümde bir, bir sıra çekerek şekli sabitleyin.

Mekik Oyası Havlu Kenarı Yapılışı

Kolay Mekik Oyaları

Evinizde kullanmış olduğunuz her şeyi kendiniz şekillendirebilir, üretebilirsiniz. Sadece bunlara ayıracak vaktinizin ve sabrınızın olması gerekiyor. Çünkü insanlar çok şeyde sabırsız davranıyor. Sabırlı davranmak için de sonucunun nasıl olacağını bilmeniz gerekiyor. Mekik oyasının bitmiş hali pek çok kişi tarafından beğenildiği için sabır göstermek iyi bir şey olacaktır. mekik oyası havlu kenarı nasıl yapılır sorusu sorulduğunda hem videolu hem de resimli anlatımlar karşınıza çıkıyor. Aynı zamanda yanınızda olan ve bu konuda bilgi sahibi birinden de bu konu hakkında bilgi alabilmelisiniz. İğne oyası gibi işlemeler yapmanız gerekecektir. Bu da biraz küçük motiflerle uğraşacaksınız demektir. Bu motifleri yapmaktan sıkılanlar, motiflerin çok küçük olmasından yakınıyor. Ama el emeği demek böyle bir şey. Bu nedenle mekik oyası havlı kenarı yapılışı konusunda her yerden bilgi toplamalı, bu bilgilere göre hareket etmelisiniz.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%