,

Mekik Oyası Yapılışı Anlatımlı

Mekik Oyası Yapılışı Anlatımlı

Mekik Oyası Yapılışı Anlatımlı | Oyalar kadınların elde edebilecekleri el sanatlarının hem en detaylısı hem de en çok emek isteyenidir. Siz de bu konuya bir başlangıç yapmak istiyorsanız mekik oyasını tercih edebilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde mekik oyası yapılışı anlatımlı içeriğini okuyarak konu hakkında temel bilgilere sahip olma imkanını da elde edebilirsiniz. Bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin ş adımları tamamlamaları gerekmektedir;

  • Çiçek modeli denildiği zaman bunun en güzel yansımalarını elde edebileceğiniz modelin mekik oyası olduğunun altını çizmeliyiz.
  • Mekik oyası içerisinde sadece çiçek desenleri değil buna ek olarak geometrik desenler de çok kolay bir biçimde işlenebilmektedir. Bunun için uygun ortamın yaratıldığının da bilincinde olmalısınız.
  • Bunun için öncelikli olarak tığ işi olduğunun farkına varmalısınız. Mekik oyasının olmazsa olmazlarının başında da renkli iplikler gelmektedir. Bu renkli iplikler ile kısa sürede kendinize uygun bir model ortaya koyma imkanını elde edebilirsiniz.
  • Öncelikli olarak modelin ortaya koyulması için Büyük bir C harfinin ortaya koyulması gerekmektedir. C harfinin ortaya çıkarılmasından sonra bireylerin D harfini ortaya çıkarmak için çaba sarf edilmesi lazımdır.

Bu harfleri oluşturduktan sonra istediğiniz ve uygulamak istediğiniz model doğrultusunda modelinizin tamamını uygulamaya koyabilirsiniz. Mekik oyası yapılışı anlatımlı başlığı altında da basamak basamak ortaya koyulması ile de kişilerin bu süreci çok daha hızlı bir biçimde öğrenmeleri mümkün kılınmaktadır.

Mekik Oyası Yapılışı Anlatımlı

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Mekik oyası nasıl uygulanır sorusunun yanıtlanması için kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar da bulunmaktadır. Bunun için öncelikli olarak kişilerin ilmek kaçırmamaya özen göstermesi gerekmektedir. İlmek kaçırıldıktan sonra eskisi gibi toparlanmama durumunun ortaya çıkması da olası durumlardan bir tanesidir. Kişilerin bu noktada çok dikkatli olması gerekmektedir. Siz de özellikle kaygan iplikleri kullanıyorsanız bu konuda çok daha dikkatli olmanız gerektiğini de unutmamanız lazımdır. Mekik oyasında herhangi bir ilmek kaçırdığınızda bile karşılaşacağınız sonucun hiç de şık olmayacağının bilincinde olmanız lazımdır. Bunun dışında mekik oyanızın üzerine farklı boncuk işlemeleri de ortaya koyma imkanınız bulunmaktadır.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%