,

Mezuniyet İçin Uzun Elbise Modelleri İlgili Kriterler

Mezuniyet İçin Uzun Elbise Modelleri İlgili Kriterler
Mezuniyet İçin Uzun Elbise Modelleri İlgili Kriterler

Mezuniyet İçin Uzun Elbise Modelleri İlgili Kriterler |  Normal günlerden daha çok mutlu olduğumuz ve yıllar geçse de hatırladığımız günlerimiz olmuştur. Mezuniyet günümüzde böyle günlerden biridir. Yıllarca mezuniyet günümüzü birbirimize anlatıp dururuz. Hafızamızda bu kadar yer etmesini sağlayan birçok detay mutlaka ki vardır. Ancak en önemlisinin giydiğimiz elbise olduğunu düşünüyorum. Peki, mezuniyeti yeni olacak arkadaşlar giyecekleri elbiseler konusunda karar verdiler mi? Bu konuda mezuniyet elbiseleri uzun olarak tercih etmeniz de mümkündür. Mezuniyet törenine çok güzel giyinerek gitmeyi her kız ister. Bu açıdan tercihiniz uzun elbiselerden yana ise birçok alternatif ve kombin seçeneği bulabilirsiniz.

Mezuniyet İçin Uzun Elbise Modelleri İlgili Kriterler

Mezuniyet töreninde tercih edeceğiniz mezuniyet elbiseleri uzun ise birçok açıdan avantajlı olabilirsiniz. Bu avantajlardan biri de ayakkabıdır. Elbiseniz uzun olacağı için ayakkabılarınız görülmeyecek ve ayakkabınız elbisenizle uyumlu olmasa bile bu bir sorun haline gelmeyecektir. Uzun elbise tercihiniz sayesinde saatlerce ayakkabı mı nasıl uyduracağım derdinden de kurtulmuş olursunuz. Ayrıca başka avantajlarınızda mevcuttur. Eğer basenlerinizde veya kalçalarınızda fazlalıklarınız var ise dökümlü A kesim uzun bir elbise veya prenses kesim bir elbise tercih ederek bu fazlalıklarınızı kapatabilirsiniz. Mezuniyet elbisesi seçerken dikkat etmeniz gereken yaşınıza uygun elbise mi ya da vücut tipinize uyumlu mu ona bakmanız gerekir. Eğer boyunuz kısa ise çok bol ve renkli elbiseleri tercih etmemelisiniz. Bunun yerine tek renk elbiseler ve göğüsten itibaren kabaran elbiseler boyunuzu uzun gösterecektir. Hem uzun hem de zayıfsanız dar elbiselerin size yakıştığını falan düşünmeyin. Tam tersi sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Belden itibaren kabaran uzun elbiseler sizi daha iyi gösterecektir. Elbisede renkte elbiseyi bulmak kadar önemlidir. Çünkü ten rengimize uymayan tonda bir elbise almaktansa hiç almamak daha mantıklıdır. Bu sebeplerden dolayı mezuniyet için elbise bakarken rengini tenimize uygun alıyoruz.

 

Giyeceğimiz elbisenin uzunluğu veya kısalığını çok fazla dert etmemekte fayda vardır. Sonuçta sen vücudunu tanıyorsan hangisinin sana yakıştığını çok kolay anlayabilirsin. Önemli olan elbiseyi uzun da giysek kısa da giysek çok fazla abartıya kaçmamaktır. Olabilir abartıyı seviyor olabilirsiniz. Ama bu seferde çok fazla aksesuar kullanmak veya ağır bir makyaj yapmak doğru değildir. Bunların dışında ayakkabı, çanta ve saç ta çok önemlidir. Ayakkabı ve çanta rengini alacağınız elbise belirleyecektir. Saçınıza da mümkün olduğu kadar doğal bir görünüm veren saç şekillerinden yapmalısınız.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%