,

Mısır Unu Peelingi Nedir Neden Kullanılır

Mısır Unu Peelingi Nedir Neden Kullanılır
Mısır Unu Peelingi Nedir Neden Kullanılır

Mısır Unu Peelingi Nedir Neden Kullanılır | Mısır unu peelingi, siyah nokta, cilt lekesi sorunları olan kişiler için ideal bir temizleme yöntemidir. Bunların haricinde istenmeyen tüyler içinde mısır unu peelingi kullanılır.

Mısır Unu Peelingi Nedir Neden Kullanılır

Siyah noktalar ve Cilt lekeleri İçin Mısır Unu Peelingi Nasıl Yapılır?

Tarifi:

1 çorba kaşığı yoğurt

1 çorba kaşığı kil

1 çorba kaşığı limon suyu

1 çorba kaşığı mısır unu

Hazırlanışı:

Malzemelerin tamamını bir kap içerisine koyarak karıştıralım. Hazırlanan karışımın cilde yedirilmesi için uygulanır. 5 dakika sonra beklemenin ardından cilt temizlenir. Bu temizleme işlemi sırasında ılık su ile temizlenip, soğuk su ile cildin durulanması, cildin daha canlı gözükmesini sağlayacaktır. Haftada 1 kez uygulanmalıdır.

Başka Bir Mısır Unu Peeling Tarifi

Malzemeleri:

2 çorba kaşığı mısır unu

2 çorba kaşığı yoğurt

1 çay kaşığı kadar limon suyu

Yapılışı:

Malzemeler karıştırılır ve cilde uygulanır. 10 15 dakika kadar yüzde bekletilerek, ovalanır. Yüzden arındırılan mısır unları, ılık su yardımı ile temizlenir.

Diğer bir Mısır Unu Peeling Tarifi

Malzemeleri:

2 çorba kaşığı mısır unu

1 çorba kaşığı süt

1 adet yumurtanın akı

Yapılışı:

Bütün malzemeleri karıştırıyoruz. Daha sonra ovalayarak sürdüğümüz malzemelerimizi 5-10 dakika bekletiyoruz. Daha sonra ılık su ile yıkayarak temizliğini yapıyoruz.

Mısır Unu İle Siyah Nokta Nasıl Temizlenir?

Malzemeler:

1 çorba kaşığı yoğurt

1 çorba kaşığı mısır unu

Hazırlanışı:

Alınan tabak içerisinde mısır ununu ve yoğurdu güzelce karıştıralım. Bu karışımı dairesel hareketler ile cilde uygulayalım. Göz çevresini uzak tutacak şekilde karışım sürüldükten sonra 15 dakika kadar bekletilmelidir.

Mısır Geniş Gözeneklerde Nasıl Etkili Olur?

Cildinde gözenek genişliği bulunan kişiler, ergenlik döneminden sonra siyah nokta ve sivilce sorunları ile baş etmeye çalışırlar. Gözeneklerde ki genişlik, kirlerin bu bölgelerde toplanmasına neden olur. Kirlerin toplandığı yerlerde ise siyah noktalar oluşur. Bu şekilde cilt tipine sahip olan kişiler, gerek yiyerek tüketme, gerekse mısır unu peelingi cilde uygulama; ciltte siyah noktaları yok edeceği gibi ayrıca siyah noktaların oluşumunu da engellemektedir.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%