,

Modern Bayan Etek Modelleri

Modern Bayan Etek Modelleri

Modern Bayan Etek Modelleri  Giyim dünyasında bayanların en çok tercih ettiği ürünlerin başında etekler gelir. Binlerce markanın binlerce farklı etek modellerine internet üzerinden ulaşmak artık kolay olmuştur. Ürünlere ulaşmak için bayanları yapması gereken tek şey; arama motorlarına, bayan etek modelleri yazmak olacaktır.

Modern Bayan Etek Modelleri

Etek Modelleri Nelerdir?

en çok merak edilen ve belki de sıklıkla karıştırıla konulardan biri de bayan etek modelleri olmaktadır. Hem tarzları hem de bu tarzların hangi vücut modeline uyduğunu açıklamak gerekirse;

  • Kalem etek; bayanların kalça ve bacaklarını saran ve genelde diz üstünde biten etek modelleridir. Adı bayanları kalem gibi göstermesinden gelmektedir. Mide bölgesi geniş olan bayanlar için ideal bir modeldir. Yapışan kumaş ya da kemer tercih edilmemelidir.
  • Evaze etek; bacakların aşağısına doğru hacim kazanan ve genişleyen aynı zamanda bele tam oturan etek modelidir. İnce bele ve uzun bacaklara sahip bayanlar tercih etmelidir.
  • Mini etek, pilili mini etek; bayan etek modelleri arasında en çok tercih edilen etek modellerindendir. Mini etek, diz hizasının iki-üç parmak üzerinde olan ve kesimleri değişebilen model olarak; pilili mini etek de mini etek formunda spor görünümlü etek olarak geçmektedir. Uzun bacaklı,kalın bel bölgeli ya da az basenli vücut tipine sahip bayanların tercih edebileceği modellerdendir.
  • Çan etek; A formunda etek olarak da adlandırılan çan etek, çeşitli boy uzunluklarına sahip ve görünüm itibariyle A harfini andıran eteklerdir. Beden boyu kısa olan bayanlar, vücut hatları kıvrımlı olan bayanlar ve mide bölgesi geniş olan bayanlar tercih etmelidir.
  • Balık etek; bel kısmı dar olup kalçalara doğru hacimlenen ve bilek kısmında tekrar daralan etek modelidir. Riskli modeller arasında bulunan balık etek, ince bilekli ve ince belli, mide bölgesi çok geniş olmayan bayanlar için uygundur.

Beden özelliklerinin tanınması sonucu, bayan etek modelleri seçimi hem internet üzerindeki alışverişlerde hem de dükkan alışverişlerinde daha sağlıklı olur. Seçilen eteklerin modellerinden sonra dikkat edilecek hususlar ise; eteğin rengi, kullanmış desenleri, varsa çizgileri olmalıdır. Tüm bunlardan sonra beden tipine göre belirlenen etekleri bulmak ve şıklık yaratmak daha kolay olacaktır.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%