,

Neden Bdih Sertifikalı Saç Boyası?

Neden Bdih Sertifikalı Saç Boyası?

Neden Bdih Sertifikalı Saç Boyası? | Bdih sertifikalı saç boyaları, piyasada bulunan diğer saç boyalarına göre doğal bir üründür. Kozmetik ürünlerde bulunan maddeler saç renginin kalıcı olmasını da etkiler. Çok uzun süre kullanımda saçların kırılmasına ve yıpranmasına neden olabilir. Özellikle boyalara katılan peroksit saçlar için zararlıdır. Neden Bdih sertifikalı saç boyası? Diye sorulduğunda cevap, boyanın tercih sebebinin organik ve tamamen bitkisel olmasıdır.

Cilt üzerine yapılan uygulamaların tamamı, cilde nüfuz eder. Bu nedenle saç boyaları da cilde temas sonucunda vücudu etkiler. Hatta hamile bayanlara bu dönem zarfında saç boyası önerilmemesinin sebebi de bununla ilgilidir.

Neden Bdih Sertifikalı Saç Boyası?

Bdih Sertifikalı Saç Boyalarının Özellikleri Nelerdir?

Bdih sertifikalı saç boyaları, içerisinde kına özü bulundurduğu için cildi ve saçları besler.

  • Doğal olma özelliğinden dolayı bu saç boyaları, hem saçları besler hem de daha parlak ve canlı olmasını sağlar.
  • Doğal ürünler, saç tellerinin farklılığını ortaya koymaktadır. Doğal ürünler saç tellerini daha dolgun ve hacimli gösterir.

Kimyasal Saç Boyalarının Zararları Nelerdir?

  • Kimyasal hazırlanan saç boyaları, çıkan yeni saçlarda da cansız ve ince bir görünüme sebep olmaktadır. Çünkü çıkacakları anda deri altından aldıkları maddeler, saçların yapısını bozmaktadır.
  • Kalıcı saç boyalarının etkileri uzun sürdüğü için yan etkisi de söz konusu olsa, yıpranma olduğundan uzun süre etkisi çıkmaz.
  • Saç rengi zaman içerisinde farklı tonlarda boyanır. Uzayan saçlar daha öncesinde de boyandığı için içerisinde bulunan sülfür oksidasyon, saçlara uygulanan kimyasalların saçlara yapışmasına neden olur.
  • Saçlara uygulanan saç boyası az kalıcı ise 30 yıkamadan sonra ancak saçların temizlenmesi sağlanabilir. Bu boyalar diğerlerine göre daha az hasar verse de bu boyaların içerisinde de saç rengini değiştiren pigmentler bulunmaktadır.
  • Saç boyalarının en belirgin özelliklerinin başında saçlarda meydana gelen dökülmelerdir. Çünkü zaman içerisinde saçlarda sertleşme meydana gelir.

Neden Bdih sertifikalı saç boyası, dendiği zaman kimyasal boyaların saçlara verdiği zararın göz önünde bulundurulması yeterli olacaktır.

Bdih sertifikalı saç boyaları, marka olarak piyasada birkaç çeşit olarak bulunmaktadır.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%