,

Örgü Bayan Yelek Modelleri Anlatımlı

Örgü Bayan Yelek Modelleri Anlatımlı

Örgü Bayan Yelek Modelleri Anlatımlı | Örgü Bayan Yelek Modelleri Anlatımlı Bayan yelek modelleri içerisinde en fazla beğenilenler genelde el örgüsü oluyor. Bu el emeği olan yelekler hem daha dayanıklı ve kaliteli çıkıyor hem de hatıra olarak uzun yıllar dayanıklılığı nedeniyle saklanabiliyor. Örgü bayan yelek modelleri anlatımlı olarak bakmak istiyorsanız internette çok fazla seçenekle karşılaşacaksınız. Bunun için yapmanız gereken seçenekler içerisinden kendinize en çok yakıştırdığınızı bulmanız olacak.

Yelek modelleri içerisinde hem daha spor olanlar hem de daha şık olanlar var. Neresi için kendinize yelek örmeyi düşünüyorsanız o modele uygun yapabilirsiniz. Yani kendinize daha çok evde giymek için bir yelek örecekseniz bunu daha basit ve düz yaparken dışarıda şık bir kotu üzerine giymek için örüyorsanız bu kez triko ipten daha farklı bir örgü tarzıyla örebilirsiniz. Bayan örgü yelek desenleri bularak da yeleğinizin üstünü bu desenlerle süsleyebilirsiniz.

Örgü Bayan Yelek Modelleri Anlatımlı

Bayan Yeleği Nasıl Örülür?

  • Öncelikle 10 ilmek haroşo örerek örgünüze başlayabilirsiniz. Ardından örgüyü enine olarak öreceksiniz.
  • Her sıra için yan kısımlardan birer ilmek arttırmanız gerekiyor. Bu şekilde 70 sıra haroşa öreceksiniz.
  • İlmekler 146 adet olana kadar arttırma işlemi sırayla gider. 272.sıraya geldiğiniz zaman başta ve sonda 202şer ilmek haroşa, orta kısımı ise düz olacak şekilde öreceksiniz.
  • Düz örgü olan yerler 2 sıra düz örülmeye bu şekilde devam eder. Sonra bu ilmeklerde dahil edilir ve 2 sıra haroşo örülür.
  • Kol oyuğu girintisi yapılır. Bunun için sizin kendi bedeninizi baz almanız ve ne kadar girinti yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Kol altı için de haroşo örmeye devam edersiniz. Etek ucuna geldiğiniz zaman kalan 20 ilmeği de haroşo örmeniz gerekir.
  • Son olarak arkasına geçtiğiniz zaman yine etek kısımlar haroşo olacak şekilde örgünüze devam edin.
  • Ara ilmekler için 2 düz 2 haroşo tekniğinden gidin. Düz ve haroşo örgüler 20 tane olunca örgüye devamlı olarak aynı işlemi uygulayın.
  • Sonunda örgünüz bittiğinde yelek kravaze bir hal alacaktır. Böylece çok şık bir yelek sahibi olacaksınız. Örgü bayan yelek modelleri anlatımlı olarak yazımızda yer aldı.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%