,

Örgü Çantalar Modelleri Nasıl Yapılır

Örgü Çantalar Modelleri Nasıl Yapılır

Örgü Çantalar Modelleri Nasıl Yapılır | Örgü çantalar her daim güzellikleriyle bayanların dolaplarını süsleyen, kimi zaman sevimlilikleriyle kimi zaman da şıklıklarıyla neredeyse deri çantalarla yarışabilecek niteliklerdeki çantalardandır. Örgü çantalarınızı dilerseniz tığ ile, dilerseniz de tığ işlemeleriyle oluşturabilirsiniz. Tığla ördüğünüz çantalarda düz zincirler çekerek sade çantalar oluşturabileceğiniz gibi, isterseniz de üzerleri kabartmalı işli farklı modeller çıkarabilirsiniz ortaya. Bu konuda en çok tercih edilen çanta ipleri makrome iplerdir. Makrome ipler kullanarak şahane işler çıkarabilirsiniz ortaya. Hatta çantanın sap kısmında da tuhafiye dükkanlarında satılan birbirinden kibar ve şık kemik ya da tahta çanta saplarından yararlanabilirsiniz. Veya uzun askılı çanta saplarından hoşlanıyorsanız da çanta zincirlerinden, inci zincirlerden satın alarak çantalarınızın sap kısmını bu güzel aksesuarlarla süsleyebilirsiniz. Çantalarınızın örgü kısmında düğün bir iş çıkarabilirseniz şayet, herkes çantanızı hazır aldığınızı bile düşünebilecektir. Örgü çantalar en çok ilkbahar yaz aylarında öne çıktığı gibi, koyu renkli modelleri kış aylarında bile kullanılabilmekte. Bu konuda yaz mevsiminde rengarenk açık renklerden oluşan çizgili desenli ya da full color çantalar örebilirsiniz örneğin. Kış ayları içinde vizon, krem, kahve ya da siyah renkleri tercih edebilirsiniz. İşte size örgü çanta modelleri nasıl yapılır konusunda bir örnek:

Örgü Çantalar Modelleri Nasıl Yapılır?

Kurtçuk Motifli Örgü Çanta

1 – Örgü çanta için örmeye taban kısmından başlamalısınız.

2 – İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek devam edin.

3 – Ardından çektiğiniz zincirlerin üzerine sık iğne çekin.

4 – Bu çantanızın tabanı olacak.

5 – Unutmayın: Her sırada yanlardan aynı yere 2 sık iğne batın ve arttırarak gidin.

6 – Dilediğiniz uzunluğa ve ölçüye ulaşınca yukarı doğru sık iğne çıkın. (bunu arttırmadan yapın).

7 – Ardından tığa 15 – 20 tane ip dolayın ve içine geçirin. Bunun için ipi gevşek hareket ettirmeniz gerekli. Sabitledikten sona 3 sık iğne geçin.

8 – Arasına çaprazlama batın. Arada 2 sık iğne bırakarak işlemi sürdürün.

9 – Dilediğiniz uzunluğa gelince çantanın ağız kısmına 4 sıra sık iğne yapın ve bitirin.

10 – Sap kısmında dilerseniz ahşap – süslü hazır saplardan ya da isterseniz sık iğne de kullanabilirsiniz. Bu gün sizlere örgü çanta modelleri nasıl yapılır konusunda şık bir model önerdik.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%