,

Origami Kalp Kutu Yapımı

Origami Kalp Kutu Yapımı
Origami Kalp Kutu Yapımı

Origami Kalp Kutu Yapımı | Origami, Çin kültüründe çok eski yıllardan süregelen bir kağıt katlama sanatı. Çinliler neredeyse dünyada gözlerinizle gördüğünüz her şeyi origami sayesinde yapabiliyorlar. Bu gün bu yazımızda ise bizler sizlere kağıt katlama, yani origami sanatında kalpli kutu yapımını göstereceğiz. Hazır önümüzde yaklaşan bir sevgili günü varken, sizlerde bu küçük kutuların içine küçük armağanlar koyabilir, şiir dizeleri ya da aşk mesajları yazarak sevgilinize verebilirsiniz. Origami kalp kutu yapımı tarifini aşağıda bulabilirsiniz.

Origami Kalp Kutu Yapımı

Malzemeler

Makas

Renkli karton kağıt

yapıştırıcı

Origami Kalp Yapımı

1 – Öncelikle dilediğiniz renkte bir kağıt ya da ince karton kutu alın (tercihen kırmızı olması önerilir)

2 – Şimdi bu kağıdı yaklaşık 20 cm boyunda ve 4 cm eninde bir dikdörtgen keseceksiniz ama aynı zamanda bu dikdörtgenin ucunda 5. cm noktasına denk gelen karşılıklı dış kenarlarında da simetrik olarak yapışık duran 2 kalp şekli bırakmalısınız.

3 – Kalpler dikdörtgen kesilirken sabit şekillendirilmeli ve bu noktalar da kalpli şekilde şekillendirilmelidir.

4 – Şimdi tam orta kısımda kalan 20 cm lik dikdörtgen yolunu da 1er cm aralıklarla işaretleyin ve uçlarını tırtık- tırtık olacak şekilde kesin.

5 – Şimdi nazikçe karşılıklı duran iki kalp parçasını kartonun tüm kısmını yırtmadan dikkatlice üst üste getirin ve (bu kısım kutunun altını ve üzerini oluşturacak) kenarlarını da uzayan dikdörtgen bölümle çevreleyin.

6 – Tüm bağlantı noktalarını içerden yapıştırın ve kalbi sabitleyin. Sivri uçlu ve köşeli yuvarlar üst noktalara sahip olan bir kalp kutucuğunuz oldu.

Ortaya çok şirin ve 3 boyutlu kalpten kutu çıkıyor. Bu kalpli kutularla özel günlerde, ya da doğum günlerinde içlerine küçük armağanlar koyarak tanıdıklarınızı sevindirebilirsiniz. Hatta yaklaşan sevgililer günü için sevgilinize bu kutulardan birçok sayıda yapabilirsiniz. Her birinin içine onu ne kadar çok sevdiğinize dair sözler, aşk şiirleri yazarak hiç ummadığı bir anda gül yaprağı dökercesine başından aşağıya da dökebilirsiniz. Bu hoş sürpriz onu çok şaşırtacak ve de sevindirecektir. Hem de kimsenin düşünemediği farklı bir sevgili sürprizi olacaktır Origami kalp kutu yapımı


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%