,

Over Yumurtalık Kanseri Tedavisi

Over (Yumurtalık) Kanseri Tedavisi;

Over Yumurtalık Kanseri Tedavisi

Over Yumurtalık Kanseri Tedavisi öncesinde bu konuda biraz bilgilendirme muhakkak gerekmektedir. Bu hastalık over adı da verilen halk arasında yumurtalık olarak bilinen kadın hastalıkları olarak da adlandırılan bin kanser türüdür. Bu kanser over denilen yumurtalıklarda hücrelerin bölünerek çoğalması sırasında meydana gelen ve bu hücrelerin normal çoğalması sırasında normal ritminden uzaklaşmasıyla ur haline gelmesiyle oluşur.

Over Yumurtalık Kanseri Tedavisi

Bu hastalık için zaten kadınların üç veya altı ayda bir kadın hastalıkları doktoruna görünmenizde fayda bulunmaktadır. Bunu yapmıyorsanız hastalığın belirtilerinden yola çıkarak bu hastalık belirtilerini gördüğünüz anda hemen kadın hastalıkları doktorunuza baş vurmanız da ayrı bir yol olarak gösterilebilir. Erken teşhis her türlü hastalığın tedavisinde en önemli kural olarak doktorlar tarafından dillendirilen bir teşhis türüdür. Eğer hastalık ilerlemeden bu kanser türü teşhis edilebilirse, tedavi edilebilmesi de o derece kolay olur ve bu hastalıktan kurtulma şansınız da önemli ölçüde artar. Bu nedenle düzenli olarak bir kadın hastalıkları doktoruna kontrole gitmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Bu hastalığın erken evresinde fazla bir şikayet belirtisi göstermediği için teşhisini ancak normal kontrollere gittiğinizde doktorunuz anlayabilir. Bu nedenle zaten doktorunuza belli aralıklarla kontrole gitmeniz önerilmektedir. Ancak Over Yumurtalık Kanseri Tedavisi öncesinde belirtilerin ileri safhada ortaya çıktığını da bilmek gerekir. Bu belirtiler ise şunlardır.

  • Kabızlık
  • İshal
  • Karın şişliği
  • Dolgunluk hissi
  • Bulantı ve kusma
  • Gaz sıkıntısı
  • Bacak ağrısı

Elbette ki bu şikayetler yanında başka şikayetlerle karşılaşmak da mümkündür ancak bu hastalığın ileri evresinde en çok görülen şikayetler saydıklarımız olmaktadır.

Over (yumurtalık) kanseri ile mücadele nasıl yapılmalıdır?

Doktorunuzdan, yumurtalık kanseri olduğunuzu öğrendiğiniz ve over (yumurtalık) kanseri tedavisi önerisini aldığınızda, yumurtalık kanseri olduğunuzu anlayacak ve bunun sonrasında içinizde büyük bir mücadeleye başlamanız muhtemeldir. Ancak bilmelisiniz ki sizin durumunuzda olan ve bu hastalıkla mücadele eden bir sürü kadının olduğu da bir gerçektir. Bunu düşünerek moralinizi en üst düzeyde bulundurup hastalıkla mücadele etmeye kesin azmetmeniz gerekmektedir. Doktorunuz da elbette ki bu durumda size en büyük desteği verecektir. Aslında kanser sözünü duyan kişilerin psikolojik destek alması ve moralini devamlı yüksek tutması da oldukça önemlidir.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%