,

Peeling Yöntemleri Ne Kadar etkili?

Peeling Yöntemleri Ne Kadar etkili
Peeling Yöntemleri Ne Kadar etkili

Peeling Yöntemleri Ne Kadar etkili? | Günümüzde her kadın pürüzsüz, parlak ve canlı bir cilde sahip olmak ister. Bu cilde kavuşmak için çeşitli yöntemler vardır. Peeling te bu yöntemlerden biridir. Lazer peeling yöntemi cildini yenilemek ve ölü hücrelerden arındırmak isteyen bayanlara önereceğimiz yöntemdir. Lazer peeling, lazer ışınlarıyla yapılan cildi soyma işlemidir. Cildi soymaktaki amaç cildin en üst kısmındaki kırışmış, bozulmuş ve hasar görmüş deriyi ortadan kaldırmaktır. En üst tabakadaki deri ölü hücrelerden arındığı için yerini daha parlak ve canlı bir cilde bırakacaktır.

Lazer peeling yöntemiyle hem cildinizdeki kırışıklıklardan kurtulacaksınız hem de daha genç bir görünüme kavuştuğunuzu göreceksiniz. Lazer peeling yöntemi şu şekilde uygulanmaktadır. Öncelikle cilt muayenesi yapılır. Bu muayenede cilt tipi belirlenir, tedavi edilecek bölgeler tespit edilir. Bu tespitler doğru tedavi yöntemini bulmak amacıyla yapılır. Daha sonra lazer ışınlarıyla cilt soymaya başlanır. Cilt soyma işlemi ciltteki hasar ve bozulmaya göre ışınların etkisi artırılabilir veya azaltılabilir. Bu işlemin kaç Seans veya kaç dakika süreceği cildin yıpranmışlığına, hasarına göre ayarlanır. Peki, lazer peeling kullanım alanları nelerdir? Ciltteki kırışıklıkların giderilmesi, sivilcelerden dolayı veya başka sebeplerden dolayı oluşan cilt lekelerinin silinmesi, ciltteki bozuklukların tedavisinde lazer peeling uygulanır. Çoğunlukla yüz bölgesine uygulanan lazer peeling yöntemi göğüs, boyun ve ellere de uygulanabilmektedir.

Peeling Yöntemleri Ne Kadar etkili?   

Tedavi bittikten sonra bir süre ciltte soyulmalar devam edebilir. Kızarıklık, şişkinlik ya da lekeler oluşabilir. Bunlardan dolayı telaşa kapılmak doğru değildir. Çünkü bir süre sonra bu belirtiler kendiliğinden ortadan kalkmaktadır. Nadir de olsa daha hassas olan ciltlerde bu durumların devam ettiği görülür. Bu durumda doktorunuza başvurunuz ve size söylenen talimatları uygulayınız.  Peeling uygulamasından sonra cildiniz hassaslaşacağı için güneşten korumak gerekiyor. Herhangi sebeple dışarı çıktığınızda yüksek faktörlü güneş kremi kullanmanız ve yüzünüzü bir şapka ile örtmenizde fayda vardır. Lazer peeling yöntemi ince yapılı hassas ciltlere uygulanmaz. Uygulamadan önce cilt analizi yapıldığı için hangi cildin uygun olup olmadığı da anlaşılmaktadır. Eğer sizde lazer peeling yöntemini uygulamak istiyorsanız bu alanda uzman olan doktorlara başvurmalısınız. Unutmayın ki cildimiz heba edilmeyecek kadar değerlidir.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%