,

Pet Şişeden Kutu Yapımı

Pet Şişeden Kutu Yapımı

Pet Şişeden Kutu Yapımı | Pet şişeden kutu yapımı denildiği zaman kişilerin ev ekonomilerine yapacak oldukları katkının akla gelmesi gerekmektedir. Kişilerin ev ekonomisine katkısının yanı sıra plastikleri doğaya atık olarak atılmalarının engellenmesi sayesinde doğal düzenin de bozulmasını önediğinin altı çizilmelidir. Siz de kısa bir zaman dilimi içerisinde bu konu hakkında bilgi almak istiyorsanız şu ana adımları takip etmeniz gerkemektedir;

  • Pet şişeden kutu yapımı konusunda başarılı olabilmek için elinizde bir fazla pet şişenin olması gerekmektedir. Siz de birden fazla şişeye sahipseniz bunların çok büyük bir kutunun parçası olma imkanına sahip olduğunun da bilincinde olmalısınız.
  • Öncelikli olarak şişelerin baş kısımlarını ve taban kısımlarını kesmelisiniz. Bu şekilde silindir biçiminde bir plastik şişe elde etmiş olursunuz.
  • Silindir şeklinde kesmiş olduğunuz pet şişeleri çok aktif olmayan bir yapıştırıcı ile birbirine tutturmak konusunda da işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kısa bir zaman dilimi içerisinde kurumasını ağlamalı ve modelin tamamlanmasını beklemelisiniz. Kutunun yan kısımlarını oluşturmuş olan duvarların özellikle çok sıkı bir biçimde birbirine temas eden yapılardan oluşturulması gerekmektedir. Kutu ne kadar sağlam bir biçimde tutkal ile yapıştırılırsa yapıştırılsın içerisine çok ağır bir materyali kullanmaktan çekinmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Çok ağır bir materyal koyduğunuz zaman kutunun dağıma olasılığı da vardır.

Pet Şişeden Kutu Yapımı

Kutunun Dış Kapamasını Gerçekleştirme

Oluşturmuş olduğunuz kutunun dış kısmının plastik pet şişeden kutu yapımı işlemine tabi tutulan bir siste sahip olduğunun anlaşılmasını anlamak istemiyorsanız kaplama işlemini gerçekleştirmelisiniz Kaplama işlemi sırasında da bireylerin öncelikli olarak evlerinde bulunan mevcut kağıtları ve renkli kartonları kullanmaları yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra elinizde bulunan arklı süs eşyalarını da belirli bir kurala bağlı olmadan çok kısa bir süre zarfında kullanıma alabileceğinizi de eklemek gerekmektedir. Sizin için gerekli olan asıl durum az da olsa yaratıcılıktır. Pet şişeler nasıl değerlendirilir sorusu bu biçimde çok daha farklı biçimlerde cevaplanabilmektedir. Bu şekilde evinizde kendi el emeğiniz ile yapılmış olan muhteşem tasarımların ortaya koyulması mümkün kılınmakta ve evinizi endi emeğiniz ile oluşturma şansını elde etmiş olursunuz.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%