,

Pullu Oya ve Örnekleri

Pullu Oya ve Örnekleri
Pullu Oya ve Örnekleri

Pullu Oya ve Örnekleri | Eğer örgü dünyasını beğendiyseniz ve yapacak daha farklı modeller arıyorsanız Pullu Oya Örneklerini denemelisiniz. Pullu Oyalar size aradığınız farklılığı verecektir. Belki de bu yüzden fularlarda hatta çantalarda bile görülür oldular. Vintage modası ile zirveye çıkan bu örgü çılgınlığı normal seyrine döndü ve artık gençler arasında da kendine bir yer buldu. Siz de bu güzel dünyadan payınıza düşen güzelliği kaçırmayın ve hemen aşağıdaki modeli deneyin. Pişman olmayacaksınız.

Pullu Oya ve Örnekleri

Basit ve Kolay Pullu Oya Anlatımı

Bu modeli yapmadan önce başka bir bezde deneme yapmanız daha mantıklı olacaktır. Sonuçta ilk defa pulla oya yapacaksanız kötü bir iş çıkarma ihtimaliniz oldukça yüksek.

  • Her zamanki gibi yazmanızın kenarına bir sıra zürafa yaparak başlayın.
  • Zürafaların birine düğüm atıp küçük bir kirpik yapın. Bu kirpiğin tepesine bir düğüm atın.
  • Yine zürafanın içine inip son ipin tepesine çıkın. Bunu bir kere daha tekrar edin ve ipin tepesine bir düğüm atın.
  • Şimdi ipe bir pul geçirin ve sıkı bir düğümle sabitleyin.
  • Sabitledikten sonra boş olan dördüncü zürafaya inin ve buraya bir düğüm atın.
  • Buradaki ipi germeden bırakın ve başka işlem yapmadan devam edin.
  • Daha sonra tekrar bir zürafa yapın ve kelebek kanadı yapın.
  • Bu şekilde yazmanın etrafını sarın.

Pullu Oya Örnekleri yapımı gibi yıkaması ve ütülemesi de titizlik ister. Bu oyaları elde yıkamaya özen gösterin. Yine de çamaşır makinesinde yıkayacaksanız. Bir torbaya koyup hassas ayarda ve çok sıcak olmayan suda yıkayın. Ayrıca çamaşır makinesinde yüksek devirde sıkmayın. Elde yıkamak içinde bir kaba su, biraz tuz ve sabun rendesi koyun. Tuz, suyu yumuşatacak, sabun rendesi ise yıkamak için gerekli çünkü deterjan kullanamayacaksınız. Çok isterseniz bebek şampuanı ya da normal bir şampuanı az olmak şartıyla kullanabilirsiniz. Bu suda 3 saat kadar bekletin. Daha sonra bol suda durulayın ve sıkmadan havlu gibi bir şeye sararak kuruların. Ütülerken de kesinlikle yüksek ısıda ütülemeyin. Ütü ile oyanız arasında bir havlu ya da tülbent gibi bir şey olsun.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%