,

Sağlıklı gözler için tavsiyeler

Sağlıklı gözler için tavsiyeler

Sağlıklı gözler için tavsiyeler; Makyaj gözlerimizin görünümünü artırabilir, ancak dikkatsizce kullanırsak bir enfeksiyona neden olabilir veya gerektiği gibi performans göstermeyebilir. İşte gözlerinizi sağlıklı ve güzel tutmanın yol gösterici ipuçlarımızdan bazıları.

Sağlıklı gözler için tavsiyeler

Yatmadan önce makyajı kaldır

Makyaj yaparken asla yatmadan gitmeyin. Renginde ovuşup düşebilir ve kızarıklık ve tahrişe neden olabilirler. Göz makyajı kullanarak yatmaya devam ederseniz, göz kapaklarınızdaki yağ bezleri ve kıl folikülleri tıkanmış olabilir ve iltihaba neden olabilir veya styes adı verilen göz rahatsızlıklarına neden olabilir. Bunlar gözlerinizde genelde kendi başına kaybolur, ancak bazen tıbbi tedaviye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Paylaşım Değil Bakımdır

Rengini unuttuğu takdirde bir arkadaşına yardım etmek cazip olabilir. Bununla birlikte, başkalarının makyajınızı kullanmasına izin vermek büyük bir hayır-hayır. Maskara, göz farı, kohl kalemleri, sıvı maskeleyiciler veya makyaj fırçaları paylaşmak sizi veya en iyi arkadaşınızın cildi üzerine bulaşabilecek enfeksiyonlara veya bakterilere karşı savunmasız yapar. Bu vesileyle – sadece paylaşmamak önemlidir!

Fırçalarınızı Yıkayın

Makyaj uygularken makyaj fırçaları, ne kadar büyük olursa olsun, derinizle doğrudan temas halindedir. Fırçalarınızı mümkün olduğunca sık yıkamanız önemlidir. Adım adım eğitimimiz ile fırçalarınızın verimli şekilde nasıl yıkanacağına dair ipuçlarımızı okuyun . Genellikle, fırçalarınızı en az haftada bir kez yıkamak en iyisidir. Temizleme fırçaları, beklenmeyen kopuştan bahsetmiyorum, mikropların yayılmasını önleyecektir!

Ellerini yıka

Yemeden önce ellerimizi yıkarız ve makyaj yapmadan önce ellerimizi yıkamanız da eşit derecede önemlidir. Acele halindeyken, parmaklarınızı kullanarak makyajınızı sık sık düzeltip karıştırırsınız. Ancak daha önce dokunduğunuz yüzeyleri mi düşünüyorsunuz? Klavyeden akıllı telefon ekranlarına kadar parmak uçlarınız her dakika binlerce bakteri alır. Makyaj uygularken özellikle gözlerinizin çevresinde ellerinizin gıcırtıcından temiz olduğundan emin olun.

Taşınırken Makyaj

Hareket halindeyken makyaj yapmamaya çalışın. Düzensiz yollar, ani trafik durur ve kalabalık trenler rahatlatıcı bir güzellik rutini için en uygun ortam değildir. Yoldaki ani çarpmalar, yalnızca mükemmel kedi fotonluğunu bozmakla kalmaz, aynı zamanda gözünüze çarpar veya gözünüzü kazıymanıza neden olabilir. Daha şiddetli vakalarda, bu göze tıbbi yardım gerektirecek zarar verebilir. Kesinlikle! Mümkün olduğunca hareket halindeyken makyaj yapın, aksi takdirde ekstra özen gösterin.

Sahte Kürekler

Sahte göz kirpikleri uygularken dikkatli değilseniz, su hattındaki bazı yapışkanla sonuçlanarak gözünüzü tahriş edebilir.

Kullanmadan Önce Test Edin

Bazı bileşenlere duyarlı olabileceğinizi düşünüyorsanız, önce en az bir miktarı test etmeniz en iyisidir. Mümkünse hipoalerjenik göz makyajını tercih edin.

Tarihe Göre Kullanmaya Bakın

Yemekler ve bazı ev ürünleri gibi makyajın son kullanma tarihi de var. Ruj veya göz farı, 2 yıldan fazla sürebilir, ancak, rengini her üç ayda bir değiştirmek iyi olur. Bunun nedeni, formülün yıpranmaya başlaması ve uygulamanın çok daha zor hale gelmesi. Aynı maskara çok uzun süre kullanılması da enfeksiyona neden olabilir çünkü bakteriler zamanla değnekte birikebilirler. Makyaj raf ömrü hakkında daha fazla bilgi için rehberimizi  okuyun .

Ofiste Sağlıklı Gözler

Ekran Breaks alın

Bilgisayarlar, iPad’ler, akıllı telefonlar – sürekli olarak bir ekrana veya başka bir yere yapıştık. Dr Pixie, gözlerimizin kurumamasını önlemek için monitör kopmalarını önermektedir. Kuru gözlerde rahatsızlık, ışık hassasiyeti ve bazen kaşıntı olur. Bir ekranın önündeyken elinizden geldiğince yanıp sönmeyi unutmayın.

Ekranınızın Parlaklığını ve Kontrastını Ayarlayın

Ekranınızın önünde rahat hissetmezseniz, monitörünüzün ışığı ve kontrast ayarı sizin için uygun olmayabilir mi? Ekran seçeneklerinizle oyun oynayın ve sizin için en doğru ayarı bulun.

Göz Testini Unutmayın

Gözünüzün neye benzediğini her zaman bilmek en iyisidir. Göz testlerinin sık olduğundan ve göz sağlığınıza her zaman dikkat ettiğinizden emin olun.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%


Back to Top

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…