,

Sakallı İpten Lif Yapımı Anlatımlı

Sakallı İpten Lif Yapımı Anlatımlı
Sakallı İpten Lif Yapımı Anlatımlı

Sakallı İpten Lif Yapımı Anlatımlı | Sakallı İpten Lif Yapımı Anlatımlı Sakallı iplerin kullanımı kolay olduğu için ve örgü hatasını göstermedikleri için birçok giysi ve eşya yapımında rahatça kullanılıyor. Sakallı ipten lif yapımı anlatımlı olarak yapılabildiği gibi dümdüz örmeniz halinde bile ipin yapısı gereği hoş duracaktır. Dikdörtgen, kare ya da motifli olarak bu iple lif örnekleri çıkartabilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan bu ipin rengini kendi zevkinize göre tercih edebilirsiniz.

Sakallı İpten Lif Yapımı Anlatımlı

Nasıl Yapılır?

  • Sakallı iple lif yapmak için 44 ilmek tekli ya da çiftli olarak lastik bir şekilde düz ipten örün.
  • 15 ya da 20 sıra kadar lastik örün, ondan sonra sakallı ipe geçin.
  • Yanlardan her sırada bir ilmek artırarak 50 ilmeğe ulaşın.
  • İstediğiniz deseni lifin ortasından katlayarak ayarlayıp lifin bir tarafına ya da her tarafından başlayarak örün.
  • Desen bitene kadar 50 ilmek örmeye devam edin.
  • İkinci sırada bir yanlardan ve bir ortadan ilmek kesin ve uç kısmı bu şekilde oval bir hale getirin.
  • 20 sıra bu şekilde örün ve ilmeklerden kesip lifi kenarlardan dikin.

Bu lif modeli için motifleri kendiniz seçebilirsiniz. Dilerseniz evdeki her birey için ayrı ayrı yapabileceğiniz bu lifte kişi isimlerinin baş harflerini örebilirsiniz. Çeyiz için çok tercih edilmeyen bu lifler daha çok günlük ve misafir kullanımına uygundur. Bu nedenle çok fazla uğraş gerektirmeyen iple istediğiniz motifi çıkartabilirsiniz. Bu yuvarlak lif modelini yapabileceğiniz gibi dilerseniz kare ya da dikdörtgen lif modellerini de deneyebilirsiniz.

Sakallı İpten Lif Yapımı

Sakallı ipten lif yapımı anlatımlı olarak sunulduğunda, hiç örgü bilmeyenler tarafından bile oldukça kolay gelecektir. Sakallı iple hemen her eşya kolayca yapılacağı için lif gibi küçük nesneler için neredeyse hiç uğraşmadan bir günde örme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça fonksiyonel olan bu ip, özellikle lif yapımı için idealdir. Banyoda kullanıma uygun olan bu sakallı ipten liflerin yapımını öğrendiğinizde elinizden bırakamayacaksınız. Sizler için seçtiğimiz bu oval lif modeli de hem boyut olarak uygun hem de motifli olduğu için çok şık duracaktır. Bu nedenle motifli modelleri rahatça misafirleriniz için kullanabilirsiniz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%