,

Şal Nasıl Bağlanır Modelleri

Şal Nasıl Bağlanır Modelleri
Şal Nasıl Bağlanır Modelleri

Şal Nasıl Bağlanır Modelleri | Gençler arasında şal bağlama konusunda bir arayış olduğu kesin. Bu arayışın nedenini ise şal konusunda yeterli kaynak eksikliğine bağlamak mümkün olabilir. Bu eksikliğin cevabı aslında kolay olsa da yeni nesil daha renkli ve daha tarz şeylerle ilgilendiği için pek hitap etmiyor. Belki de bu kuşak farkını fazla ihmal ediyoruz ancak yine de bu tamamen imkânsız bir durum değil. Şal Nasıl Bağlanır Modelleri öğrenmek ya da yeni modeller yapmak her zaman var olan bir seçenek.

Şal Nasıl Bağlanır Modelleri

Şal Bağlama Teknikleri

Eşarp ya da şal fark etmez günlük ya da özel davetlerde olsun kullanımı hemen hemen detaylarda farklılaşıyor.

  • Eşarbınızın ucunu sivriltmeyin. Oval şekilde bağlayın. Sonra iki ucunu arkadan tutturun. Omuzlarınızı kaplayacak kadar kenarlarını omuzlarınıza atabilirsiniz.
  • Şal uçlarını boyun arkasından bağlayabilirsiniz. Ancak çok sıkı ya da çok gevşek olmamasına dikkat edin. Arka tarafta kalan üçgen uç da dışarda kalmalı.
  • Şalları daha spor bağlamak isteyebilirsiniz. Daha renkli ya da daha spor şalları bağlayacaksanız; şalı iğneleyin, sonra iki ucunu arkadan bağlayın. Kenarlarını düzeltmeyi unutmayın.
  • Şalınızı iğneleyin. İsterseniz iki ucunu da arkadan öne alın, isterseniz arkadan bağlayın sonra uçlarını omuzun bir tarafına atın.
  • Şalın bir ucu kısa diğer ucunu uzun yapın. Uzun tarafını omuzdan arkaya atın.
  • Şalın uzun ucunu başınızın üzerinden dolayabilirsiniz. Ancak nu tarz bir bağlama için büyük ve abartılı saçlardan uzak durmanız gerekebilir. İnce ipek ve şifon kumaşlar için de çok uygun oluyor.

Şal Nasıl Bağlanır Modelleri kadar hangi yüz tipinize hangi şal modelinin de yakıştığını bilmelisiniz. Mesela yuvarlak bir yüz şekliniz varsa amacınız yüzünü daha uzun göstermek olmalı. Dikdörtgen yüz hatlarınız varsa amacınız yüz hatlarınızı yumuşatmak olmalı. Üçgen bir yüz hattınız varsa, yani alnınız dar ama çene ve yanaklar genişse, alnınızı daha geniş göstermeye çalışmalısınız. Kalp yüz şekline sahipseniz; yani yüzünüz çeneye doğru yanaklardan daralıyorsa, alnınızı daha dar göstermeye çalışmalısınız. Elmas yüz şekline sahipseniz; yani alın, çene ve göz hizası dar ama elmacık kemikleriniz genişse, alın ve çenenizi geniş göstermeye çalışmalısınız.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%