,

Sedef Hastalığının Çözümü Bitkilerde Mi Saklı

Sedef Hastalığının Çözümü Bitkilerde Mi Saklı
Sedef Hastalığının Çözümü Bitkilerde Mi Saklı

Sedef Hastalığının Çözümü Bitkilerde Mi Saklı  | Sedef hastalığı deride oluşan ve döküntüye benzer kırmızı lekelerle kendini gösteren bir cilt hastalığıdır. Ciltte lekelere yol açtığından kişiyi görünüş açısından rahatsız etmektedir. Bazen çeşitli ilaçlarla geçtiği görülse de tekrar lekelerin oluştuğu da görülmüştür. Bu hastalığa kalıtsal nedenlerin yol açtığı kabul edilen bir görüştür. Tedavisi için bitkisel çözümler önerilmektedir. Sedef hastalığına bitkisel çözüm olarak prof. Dr. Ahmet Maranki ‘nin önerdiği kırmızı pancar kürü önerilir. Bu kürün yapılışı gayet kolay ve zahmetsizdir. Kırmızı pancarlar bir gece önceden sirkeli suda bekletilir. Daha sonra kırmızı pancarlar daha önceden kaynatılmış suda üç dakika kadar kaynatılır. Süzüldükten sonra bir cam kaba alınır. Sabahları aç karına içmek suretiyle günde üç defa içilmelidir.

Bitkiler konusunda uzman olan diğer bir hocamız İbrahim Saraçoğlu sedef hastalığına bitkisel çözüm olarak çekirdekli siyah kuru üzüm kürünü önermektedir. 15-20 adet çekirdekli siyah kuru üzüm havanda dövülür. Elde edilen karışım bu şekilde yenilir. Şeker hastalarına kuru üzümün sadece çekirdeklerinin dövülüp yenilmesi gerektiğini söylemektedir. Bunların dışında uzmanların önerdiği başka bitkilerde vardır. Zeytinyağı, deve dikeni ve çay ağacı yağı bunlardan birkaçıdır. Zeytinyağı, hastalığın bulaştığı bölgeleri nemli tutmak, kuruluğu ve kaşıntıyı önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Çay ağacı yağı Avustralya iklimine özgü bir bitkidir. Cilde sağladığı yararlar onun tanınmasını sağlamıştır. Sedef hastalarına da önerilen bitkiler arasındadır. Sedef hastalarına çay ağacı yağı içeren şampuanlar önerilmektedir. Bu bitkinin hastalığın belirtilerini azalttığına yönelik görüşler vardır. Deve dikeninin hastalarda bağışıklık sistemini düzenlediğini ve ciltte oluşan pullanmaları önlediğine dair görüşler mevcuttur.

Sedef Hastalığının Çözümü Bitkilerde Mi Saklı?

Sedef Hastalarına Yönelik Uyarılar

  • Bulunduğunuz ortamların nemli olmasına dikkat ediniz eğer nemli değilse o nemliliği sağlamalısınız.
  • Cildiniz için bakım ürünleri alırken içeriğinde parfüm veya kimyasal boyalar olmamasına dikkat ediniz.
  • Yağlı sağlıksız yiyeceklerden uzak durmak gerekiyor. Sağlığınız açısından bu çok önemlidir.
  • Ilık su ile banyo yapmak daha yararlıdır. Banyodan sonra cildinizi nemlendirmeniz için nemlendiricili kremler kullanmalısınız.
  • Meyve, kuru yemiş ve çikolata önerilen yiyecekler arasındadır.
  • Stresli ortamlardan ve stres yaratacak tartışmalardan uzak durmak hastalara moral olması açısından önemlidir.
  • Uykusuzluk probleminiz varsa onu da halletmeniz yararınıza olacaktır.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%