,

Sevgili ile gidilecek 10 romantik şehir


Sevgili ile gidilecek 10 romantik şehir ; 2017’deki tatilinizi mi planlıyorsunuz? Sevdiklerinizi bir ömür boyu romantik Sevgilinizle yada eşinizle güzel bir tatilmi arıyorsunuz? Sizler için dünyanın farklı yerlerinde farklı mekanları ve yerleri sizler için araştırdık.

SYDNEY & THE GOLD COAST, AVUSTRALYA

SYDNEY & THE GOLD COAST, AVUSTRALYA

En iyi zaman: ilkbahar, sonbahar
İlkbahar ve yaz aylarında İngiltere’de sonbahar ve kış aylarında olmakla birlikte – baharda hala sıcak hava güzel ve daha ucuz bir anlaşma elde edebilirsiniz.

En iyisi için: kültür, dinlenme
Dünyanın diğer yanına seyahat etmeyi garanti eden bir özel gün varsa, bu bir balayında ve Avustralya’ya girerseniz, her zaman zengin romantik deneyimlerle ödüllendireceksiniz. Sydney, şehirdeki bir tempoyu çılgıyla birleştiren akıllı metropollerden biridir.

Nerede kalınması: Whitsundays’de yakın zamanda açılan One & Only Hayman Adası gibi birinci sınıf tatil yerlerine sadece bir atlama, atlama ve Gold Coast’a bir atlama. Bu ikonik 1950’lerin tesisi, daha deneyimsel, bakım veren seyahat eğilimi ile iyi bir şekilde çalkalanan “doğal” bir marka haline geldi. Özel villa ve evinizde yetiştirilen doğal malzemeleriniz ile çiftinizin spa tedavisinde vurgu artık organik bahçeler üzerinde. Gezegen için sevilen lütuf atıldı!

Uzman İpucu: Kentin muhteşem Mardi Gras festivaliyle durduğu Mart ayında Sydney’i ziyaret edin. Sokaklar, yüzlerce ve binlerce insan, renkli şamandıralara geçen geçit törenini izlerken, cankurtaranlarla dolup taşıyor. Ve elbette Yılbaşı gecesi, yılın başka bir özel zamanıdır.

 

 

 

 

 

 

En iyi zaman: Yaz
Bali’de kuru mevsim Temmuz ve Ağustos ayları arasında olduğundan yaz sıcak ve kuru kumsallardan faydalanmanın en güzel zamanıdır. Özel bir kaçamak için arıyorsanız, plajlar Mayıs ve Eylül aylarında daha az dolu olacak.

En iyisi: dinlenme, doğa
Nazik bir Bali Adası, güçlü Hindu kültürü ve çok yönlü manzaraları ile büyüleyici bir başka ikonik tatil beldesidir. Çiftler tapınak, sanat ve yeşil pirinç tarlalarında ruhunun en erişilebilir olduğu adanın merkezinde Ubud’u özlemiyor olmalı.

Nerede kalınır: Çiftler, muhteşem dalış ve sörf arayışı içinde kuzey ve batıda dayak yemeden çıkabilir ancak bir şey kesinlikle Bali’de dünyanın en nefes kesici tatil merkezlerine sahiptir. Kurulum benzeri bir mimari ile kireçtaşı bir uçurumun kenarında çarpıcı bir konumda bulunan Alila Villas Uluwatu ve sakin ve özel villaları olan The Muli, her ikisine de ziyaret etmeye değer.

Uzman İpucu: Şnorkelle veya dalgıçlar için Komodo, gezegendeki en iyi yerlerden biridir. Adalara, Bali’den bir saatlik bir uçuşla kolayca ulaşılabilir.

 

AFRİKA SAFARI & SAND

En iyi
gezi zamanı: ilkbahar ve yaz Hem Tanzanya hem de Kenya’da wildebeest göçü tam akışa girdiğinde yaz başında safarilere yönelin. En yoğun yaz aylarında olduğundan daha az ziyaretçi olacak.

En iyisi: vahşi doğa, doğa ve macera
Klasik tatil kombinasyonlarından bir tanesi, Big Five’i görme heyecanı ve lüks bir çadır kampında kalmanın cazibesiyle birlikte bir Afrika safari ve ardından Hint Okyanusunda çarpıcı bir sahil beldesidir. Dinlenin ve tüm bu erken oyun sürücüleri sonra doldurun.

Nerede kalınır: Afrika’daki en büyük korunan yaban hayatı alanlarından biri olan Selous Game Reserve’deki Kum Rivers Selous gibi aşırı güzellikleri ve muhteşem kampları için Tanzanya’ya gidin. Çiftler, güzel Rufiji Nehri’ne bakan açık yüzlü taş ve sazlıklardaki evler üzerinde kalıyorlar. Resim Aziz Quilalea, Mozambik’in bozulmamış kıyılarındaki özel adası harika bir tatil beldesi.

Uzmanın ipucu: Tanzanya, tüm yıl boyunca göç etmek istiyor. Seyyar çadır kampında kalın ve Serengeti çevresindeki geniş sürüleri takip edin ve bu doğal fenomene tanık olun.

 

SEYCHELLES

En iyi zaman: ilkbahar, yaz, sonbahar
Adası ulusu yıl boyunca sıcak hava ile kutsanmış ancak ilkbaharda yüksek rüzgarlar yelkencilik için harika ve sonbaharda sakin bir deniz, dalış ve şnorkelle yüzme için harika bir yer olmasını sağlar.

En iyisi: plajlar, doğa ve lüks
Denis Adası gibi bazı adalar, bisikletlere, atlara ve arabalara güveniyor ve antik kaplumbağa ve tarihi plantasyon evlerine ev sahipliği yapıyor ve bazıları yaban hayatı sığınma evleri gibi – kuş gribi de dahil olmak üzere nadir hayvanlara ev sahipliği yapıyor. Seychelles Magpie Robin.

Nerede kalınır: Eden’in orijinal bölgesi olarak kabul edilen Seyşeller, özel ada deneyimlerinden üstün gelir. Fregate Island Private, hem bir koruma kalesi hem de lüks bir hideaway. Monako’nun büyüklüğü, sadece on altı büyük lüks villaya ve yedi plaja sahiptir. Çiftler kelimenin tam anlamıyla kendilerine – kahya hizmeti dahil – bir plaj olabilir!

Uzman ipucu: Praslin Adası’ndaki UNESCO’nun güzel bir dünya mirası olan Vallée de Mai Doğal Koruma Alanı, bir zorunluluktur. Seyşel Adaları Kara Parrot, kaplan bukalemun ve minik Seyşeller ağaç kurbağası gibi endemik türlerle dolu antik ormanı keşfedin.

GÜNEY AMERİKA

En iyi zaman: kış / ilkbahar
Arjantin ve Şili sınırının her iki yakasındaki manzarayı tüm ihtişamıyla görmenize izin veren hafif sıcaklıklar için Ocak ve Şubat aylarında And Dağı’yı ziyaret edin.

En iyisi: macera, manzara
Maceracı, unutulmaz bir tatil geçirmek isteyen, gezgin çiftler için Güney Amerika’da ve özellikle yeryüzünde en kurak yerleşim yeri olarak bilinen Atacama mükemmel seçeneklerdir. Bu, biraz aşırı gibi görünebilir, ancak bu, Pasifik Okyanusundan Andy’nin eteklerindeki Altiplano’ya yükselen geniş çölünüze kendinizi tamamen normalin bir yerlerine götürecek olan nokta.

Uzman ipucu: turistlerle değil halkla popüler olan Elqui Vadisi, trekking ve bisiklet için ideal. Kuru çöl benzeri iklimi ile geleneksel pisco ekşili elbette eşlik eden yıldız oyununda mükemmel bir yer.

 

 

 

 

Morocco

En iyi zaman: ilkbahar, sonbahar
Fas’taki ilkbahar, Nisan / Mayıs aylarında geç gelir ve ülkenin güneyindeki yaz havasını yakalamak için ziyaret etmek için harika bir zaman. Güz ve kış gün boyunca görkemli hava da olabilir, ancak çöl geceleri soğuk olabilir.

En iyisi için: kültür, sahne
Fas egzotik kültür ve macera duyusal aşırı yük arayan çiftler için mükemmel bir seçimdir.

Nerede kalırsınız: Burada harika bir tatilin hünerini, bir otele veya riad’a kaydetmek, şehirdeki bir panzehir olarak sakin bir vahadır. La Mamounia, antik zeytin ağaçlarına ev sahipliği yapan geniş bahçeleri ve kahvaltı servis edilen çarpıcı bir havuz içeren bir efsanedir. Mağribi Arap mimarisi ve iç mekanları burayı bir otelden çok bir saray gibi hissettirir.

Uzman İpucu: Yeterli şehir hayatına eriştiğinizde, Sir Richard Branson’un Kasbah Tamadot’unda Berber çadırlarıyla kalmanız için Atlas Dağları’na doğru yola çıkın ve yıldızların altında bir trek ve bir geceye çıkın.

 

 

MALDIVES

En iyi zaman: ilkbahar, sonbahar
Yılın en iyi vakti, yağışları önlemek için Ocak ayından başlayarak yılın başında gelir. Sıcaklıklar yılın her mevsiminde yüksek olmasına rağmen romantik bir sonbahar tatili için hava durumuna göz kulak olun.

En iyisi: lüks, plajlar, doğa
Maldivler efsanevi romantik tatil bölgeleridir. Son 20 yılda özel ada tatil beldeleri, en lüks ve yenilikçi romantik olmak için birbirlerini aştı. Aşağıda deniz yaşamını izleyebilmek için genellikle cam masalar veya zemin bulunan lüks su altı villalarında çok iyi bilinen, aşırı su altı gurme restoranları ve kaplıcaları, barınak açık hava salonlarında ikamet eden DJ’ler ve özel sonsuzluk havuzları var. Ayrıca, konukları mercan kayalığı onarımlarından kaplumbağa saatlerine kadar deniz koruma çalışmalarına dahil etmek için uyumlu bir çaba var. Ve elbette, tüplü dalışın keyfini çıkarırsanız, bu dünyadaki en iyi yerlerden biridir.

Nerede kalınır: Thaa Atoll’da COMO tarafından hazırlanan Maalifushi, klasik özel ada, çıplak ayaklı şık sunuyor.

Uzmanın ipucu: Maldivler% 90 su olduğundan aktiviteler doğal olarak denizin etrafındadır. Ancak, en iyi tatil köyleri çoğu şaşkına gerçekten etkileyici şarap mahzeni var, gece gelmek.

GÜNEY GÜNÜ

En uygun zaman: Yaz
Ortam sıcaklığı 24 ° C’yi bulan çiftler, sıcak havanın ve sahnenin çok yakınından yararlanmalıdır. Büyük Britanya havaalanlarının çoğundan uçuşlar alabilirsiniz ve uzun mesafeli uçuşlar için değerli tatil zamanlarını boşa harcamayın.

En iyisi: lüks, manzara
Bu kadar açık, göz kamaştırıcı bir seçimdir, erişmek için hemen hemen hiçbir zaman ayırmamakta ve dünyanın yarısında kaydedilen para birimleri konaklamanı gerçekten özel bir şey haline getirmek için kullanılabilir. Fransa’nın güney sahilinde bazı güzel kıyı şeritleri ve plajları olduğu gibi bazı güzel geleneksel kasaba ve köylerde sıcak akşamlar geçirecekler.

Nerede kalınır: Provence’deki Nice veya Aix-Marsilya’dan kolayca erişilebilir olan Terre Blanche, Cote d’Azur’a ve Monako’ya yakın özel bir arazide yer almaktadır. Provencal stille süslenen özel süit ve villalarda çiftler gizlenebilir veya ruh hali onları iki şampiyona golf sahasından, tüm ürünlerin yerel bölgeye dayandığı mükemmel spa’dan ve Tourettes ve Callian gibi yerel köyleri keşfederken alır.

Uzman ipucu: Grasse’ye gidip kendi parfümünü yaratabileceğin bir yolculuğa çık. Seyahatinizin kokularını hatırlatmak için harika bir tatil hatıra.

KALİFORNİYE

En iyi zaman: ilkbahar, yaz, sonbahar
Kaliforniya yıl boyunca çok güzel ve her zaman çok şey var. Sonbaharda, açık gökyüzü, açık yollar ve Sierra Nevada’nın kırpma ormanlarının altın yaprakları bekliyoruz.

En iyisi: kültür, macera
Amerikan yolculuğu (Route 66, Kerouac’ın Yolda Yeri vb.) Ve Kaliforniya, tümü çekilebilir bir yolculuk, bir ömür boyu yolculuk.

Nerede kalırsınız? Tarihi Monterey’den Morro Körfezi’ne uzanan Pasifik Kıyı Otoyolu kurgusallaştırılmışsa ve Santa Monica’daki Shutters on the Beach’te sizi ağırlamak gibi Amerikan kurumlarıyla çok daha dramatik olamazdı, bu nihai bir tatil için hiç de zekisidir.

Uzman İpucu: Büyük Kanyon’u görmenin en heyecan verici yollarından biri helikopterle ilgilidir. Hava görüşleri, yerden alamayacağınız bir Kanyon perspektifini elde etmenizi sağlar. Ultimate Travel Company’nin seyahat uzmanı Jane Anderson sayesinde seyahat

 

 

 

ST BARTHS

En iyi zaman: kış, ilkbahar
St Barths’a kış plaj tatiliyle soğukkanla kaçış. Aralık ile nisan ayları arasında hava nemli ve biraz daha serin.

En iyisi: lüks, plajlar, doğa
Tasarımcı mağazalar ve butikler, özel yatlar ve gurme restoranları, bozulmamış manzaraları, bijou kumsalları ve bir kerelik, chichi otelleri, bu minik, A-list favori Fransız adası ile yükselen buzzy sermayesi Gustavia ile Karayipler’deki diğerlerinden farklıdır. Noel ve Yeni Yıl çevresinde ön plana çıkan St Barth’ın ihtişamlı görüntüsüne rağmen, yılın geri kalan kısmı görkemli yürüyüş parkurları ve korunaklı koylarla şaşırtıcı derecede güzel bir ada. Şımartmayı ve cazibeyi mahremiyet ve doğayla birleştirmeyi arzulayan çiftler için mükemmel bir yer.

Nerede kalınır: Serin Guerlain Spa ve muhteşem Le Cabane de l’Isle’ye sahip olan Cheval Blanc Hotel Saint-Barth Isle De France ve Le Guanahani’nin cazibeli özel villaları ile Eden Rock (şimdi prestijli Oetker koleksiyonunun bir parçası), bunu tekrar başlatıyor Peluş villa ile kış ve yelkenli yatılı dalış için çiftler tutmak için bol, hepsi de dikkate değer.

Uzman İpucu: Bazı üst düzey alışverişler için Gustavia’ya gidin. Fransız adası ayrıca Karayipler’de en iyi yiyecekleri sunuyor.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%