,

Sivilce Ağrısına Ne İyi Gelir?

Sivilce Ağrısına Ne İyi Gelir?

Sivilce Ağrısına Ne İyi Gelir? | Sivilceler özellikle ergenlik döneminde genç kızların ve genç beylerin en sinir oldukları oluşumlardır. Tıp dilindeki adı ile akne vulgaris olan sivilce probleminin altında yatan farklı nedenler olabileceği gibi oluşumunda ise yağ hücrelerinin cilde açılan kanallarında meydana gelen tıkanıklar söz konusu olmaktadır. çoğu zaman iltihaplı olan sivilceleri patlatmak, sıkmak onlarla sık sık oynamak sonrasında kalıcı izlere neden olabileceği için yapılması gereken türüne ve boyutuna göre ya bir uzmana başvurmak ya da evde doğal yöntemlerle kurumasını ve geçmesini sağlamaktır. Sivilceyi sıkmak, patlatmak iltihabın yayılmasına ve bu cilt sorununun daha da yayılmasına neden olacaktır. Ayrıca birçok kişide iri ve sert olan içi iltihapla dolu olan sivilceler ağrıya neden olabilmektedir. Gelin sizlere sivilce ağrısına ne iyi gelir konusunda birkaç öneride bulunalım.

Sivilce Ağrısına Ne İyi Gelir?

Ergenlik Dönemi Kabusu Sivilce Ağrısına Ne İyi Gelir?

Sivilceler sadece ergenlik döneminde değil her yaşta ve her durumda sık olarak yaşanılan bir cilt problemidir. Özellikle yüz çevresinde sık bir şekilde karşılaşılan sivilce problemi vücudun farklı bölgelerinde de oluşmasıyla birlikte ağrılı olması kişileri daha da rahatsız eden bir durumdur.

Ergenlik döneminde meydana gelme nedeninin başında değişen hormanlar olduğu belirtilen sivilcelerin farklı yaş evrelerinde oluşma nedeni ise stres, yanlış beslenme, kullanılan bazı ilaçlar, hormonal bazı değişimler ve cilt temizliğe gereken önemin verilmemesi gibi nedenler sıralanabilir.

Ağrılı olan sivilceler genellikle iltihaplı olmakta ve daha uzun sürede iyileşmektedir. Aynı zamanda iz bırakabilen bu sivilcelerin bu şekilde olma nedeni ise daha aktif olan yağ bezleridir. Yağ aktif bir şekilde salgılanmaya devam ederken gözeneklerin birbirine yapışması ve sivilcenin deri altında kalmasına neden olmaktadır. Bu durum sonunda da sivilce dışarı çıkamadı için kişide ağrılara neden olur.

Sivilce ağrısına ne iyi gelir konusunda ise evde uygulayabileceğiniz bitkisel bazı yöntemlerle bu durumdan kurtulmanız mümkün olabilir. Bunların başında ağrıyı hafifleten ve sivilcenin oluşmasına neden olan bakterinin de yok olmasını sağlayan çağ ağacı yağını kullanabilirsiniz.

İltihaplı sivilcelerin neden olduğu ağrıyı ortadan kaldırmak için sıcaktan faydalanabilirsiniz. Sıcak kompres uygulaması ile iltihabın daha hızlı kurumasını sağlayabilir ağrınızı da hafifletebilirsiniz.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%