,

Son Model Havlu Kenarı Örnekleri

Son Model Havlu Kenarı Örnekleri

Son Model Havlu Kenarı Örnekleri | Tekstil sektöründeki gelişim teknolojinin hızlanması ve daha da büyümesinden dolayı hızlanmıştır. Bu olay sonrasında ise insanların istedikleri şekilde tekstil ürünleri ortaya çıkmaya başlamıştır. Özellik ile havlularda yaşanan bu tarz değişimlerinde artık daha düz tasarımlı havlular yerine kenarları işlenmiş modeller üretiliyor. Son Model Havlu Kenarı Örneklerine internet üzerinden de bakabilir ve bu konuda dilerseniz sizlerde evinizde boş zamanlarınızda bu şekilde havlularınızın kenarlarını işleyebilirsiniz.

İğne oyası ile ya da kurdele nakış yöntemi ile havlu kenarlı işlenebilir ve de bu sayede de daha şık tasarımlı modeller ortaya çıkabiliyor. Bu konuda her ne kadar iki farklı yöntem olsa da genellik ile tercih edilen motif deseni çiçek ve yaprak temalı motifleridir. Bundan dolayı her iki yöntemde de çiçek desenlerinin yapılması artık kolay bir hale gelmiştir. Ancak yine de son havlu kenar model örneklerinde farklı farklı çiçek figürleri olduğundan dolayı her birinin yapılışı da birbirinden farklıdır.

Son Model Havlu Kenarı Örnekleri

İğne Oyası Yöntemi İle Havlu Kenarına Çiçek Motif İşlenmesi

Havlu kenarlarına yapılan bu işlemeler genellik ile genç bayanların çeyizlerini hazırlamak amacı ile yaptıkları bir el işidir. Özellik ile de iğne oyası ile yapılan bu zahmetli ve el becerisini gerektiren işin sonucunda oldukça şık ve daha farklı bir görünümde havlu tasarlamış olursunuz.

Şimdi siz değerli bayan okurlarımıza iğne oyası ile nasıl havlu kenarına çiçek motifini yapacağınızı açıklayacağız.

  • İlk olarak ipe bir düğüm atıyorsunuz ve de bu sayede buradan işlemenizin çıkmasını ve bozulmasını engelliyorsunuz.
  • Ardından elinizi dolamış olduğunuz halkaya beş adet zürafa yapıyorsunuz. Eğer bu çiçeğin yapraklarını daha büyük yapmak isterseniz buradaki zürafa sayısını arttırabilirsiniz.
  • Sonra da ucunu bıraktığımız kısmı çekerek zürafaları bir araya topluyor ve de çiçeğin sap kısmını yapmaya başlıyorsunuz.
  • Zürafaların üzerinden geçip büzerek çiçek borusu için 12 tane daha küçük sık zürafa yapıyorsunuz.
  • Sonra da yapraklara geçiyorsunuz. Zürafaların iç kısımlarına artırma yöntemi ile sola 4 sağa 4 olmak üzere toplam 8 sıra zürafa yapıyorsunuz.
  • Bu işlem sonrasında da zürafa sayısını 3 e düşürerek eksiltme işlemini yapıyor ve de yaprağı bitiriyorsunuz. Bu şekilde diğer yaprakları da yaparak Son Model Havlu Kenarı Örnekleri kapsamında bir çalışma yapmış oluyorsunuz.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%