,

Suya Dayanıklı Piknik Örtüsü Nasıl Dikilir?

Suya Dayanıklı Piknik Örtüsü Nasıl Dikilir

Suya Dayanıklı Piknik Örtüsü Nasıl Dikilir?; Piknik yapmayı çok seviyorum ve kendi piknik ekipmanınız size sahip olmanızı ve havanın sizi her aldığında (ve hava işbirliği yaptığında!) Çok fazla plan yapmadan gitmenizi sağlar. Kaliteli bir piknik örtüsü ısrar ediyorum, bu yüzden dışarı yayılmış, okumak ve belki de şekerleme yapabilirim! Bununla birlikte, salon çalışırken battaniyenin vücudunuzun altına ıslanmasını sağlayacak nemi sevmiyorum. Tabii, süreci ertelemek için daha kalın bir şeyler alabilirsin, ancak parka taşımak ağır ve hantal olabilir.

En iyi seçenek? Kendi battaniyenizi suya dayanıklı bir destek ile dikin ! Bu, sizi herhangi bir zemin neminden (yağmurlama, çiy, evcil hayvanlardan) korur ve kolay rahatlamanın öğleden sonrasını sağlar!

KENDI SU GEÇIRMEZ BATTANIYENIZI OLUŞTURMAK IÇIN BU ADIMLARI TAKIP EDIN, PARKA BIR SONRAKI GEZINIZ IÇIN MÜKEMMEL!

YARATICILIĞINIZI KEŞFEDIN + TUTKUNUZU YÜKSELTIN – BUGÜN BÜYÜYEN YENI DIKIŞ SINIFI BÖLÜMÜMÜZÜ KEŞFEDIN!

Eremnet ile projenin imkânları sınırsızdır! Evinizin rahatlığı ile her zaman uzman öğretmenler tarafından derslerin tadını çıkarın.

1. ADIM: ARAÇLARINIZI TOPLAYIN.

Bu battaniyenin anahtarı, destek kumaşı. Suya dayanıklı olduğunu ispatlayacak hafif bir plastik kaplama ile laminatlanmış düzenli pamuklu kumaştan lamine pamuk kullanmanızı öneririm (suya dayanıklı olmadığı unutmayın).

  • Alt tabaka için 2 metre lamine pamuklu kumaş
  • Üst kat için 2 metre pamuklu kumaş
  • 8 metre çift katlı öngerilim bandı
  • Cetveli temizle
  • Suda çözünür işaretleme aleti
  • Konu
  • Makas
  • İzlenebilir eğri (eğri çizmenize yardımcı olması için bir kap ya da başka herhangi bir şey olabilir)
  • Bağlama klipsleri
  • Kalem

Kenarları işaretle

2. ADIM: KUMAŞI KESIN.

Kumaşı kenarlar ile birlikte katlayın ve bir taraftan ham kesim uçlarını birlikte katlayın. Kesme uçlarında düz bir çizgi çizmek için bir cetvel ve suda çözünür işaretleme aleti kullanın. Kumaş mağazada kesildiğinde neredeyse hiç düz olmaz, bu yüzden temizlemek istiyoruz.

Not: Aşağıdaki adımları kumaşın yanlış tarafıyla yukarı doğru yapıyorum, böylece laminasyon yüz yüze ve pamuk tarafı yukarıya gelecek ve kumaşla işaretlenmesini kolaylaştıracaktır.

Kenarları düzelt

 

Çektiğiniz çizgiyi takiben, kumaşın ucundaki tüm dört katmanı dikkatli bir şekilde keserek kesim uçları güzel ve düz olmasını sağlayın. Bu adımlar için, tabakaları bir araya getirmeye direndin, çünkü laminat delinir.

Döşeme oyuğu

 

Kumaşın kenarı boyunca kenarlarından kenarlarını, dört tabakanın tümünden geçirebilirsiniz. Yine, cankurtarma. Eşyaları bir arada tutmak için keserken, desen ağırlıklarını kullanın veya yerine koymak için kumaşın üzerine bazı kitaplar yerleştirin.

Kavisli köşeleri kes

 

Kumaşın köşesine eğri, kase veya başka bir şey koyun. Çizginin sürekli olması için kumaşın dış kenarlarını ve eğriyi hizalayın. Eğrileri çizmek için suda çözünür işaretleme aletinizi kullanın, daha sonra dört katman boyunca makasla kesin.

Eşleşecek kumaşı kes

 

Kumaşı lamine pamuk gibi katlayın. Lamine pamuklu katmanı kumaşın üzerine koyun – katlanan kenarlar bir arada bulunmalı, kenarlar birbirine kenetlenmeli ve kenarlar kenarı birbirine kenetlenmelidir. Lamine pamuk boyutuna uyacak şekilde kumaşı kesin.

Katmanlı kumaşlar

 ADIM 3: KATMANLARI BIR ARAYA GETIRIN.

Lamine pamuk altındaki laminat ve kumaş yukarıya yerleştirin. Kumaşın üzerine yanlış tarafı aşağı bakacak şekilde yerleştirin, böylece katmanların yüzleri yanlış tarafa bakacaktır.

Birlikte kırpmak

 

Kenarları hizalayın ve tüm battaniyeyi bağlayıcı klipslerle sabitleyin. Bunu isterseniz kenetleyebilirsiniz, sadece kenara yakın durun, böylece delik delikleri dikiş parasıyla karşı karşıya kalır.

Kedi müdahalesi

 

Bütün bunları yaptım gibi yaparsanız, bunun büyük bir evcil hayvan mıknatısı olduğuna dikkat edin!

Kenarları dikmek

 

ADIM 4: KATMANLARI DIKIN.

Hızlı ve sağlam bir yüzey elde etmek için katmanları birbirine dikmek için süpürgenim makine kullandım. Bir sera makinesi varsa, bunu 3/8 “dikiş yardımı ile birlikte dikebilirsiniz. Bunu normal bir makinede dikiyorsanız, 3/8” dikiş payına düz dikişle dikin ve sonra 1’e kadar düzeltin. / 8 “olarak ayarlayın. Laminasyon kalınlığına uyum sağlamak için 80/12 veya 90/14 boyutlarında bir iğne kullandığınızdan emin olun.

Baskı bandı bandı

Kendi aksesuarlarınızı dikmekten çok seviyor musunuz? Craftsy’den çevrimiçi ev dekorasyonu ve aksesuar dikme dersleri koleksiyonuna göz atın ve kendiniz ve eviniz için güzel aksanların nasıl oluşturulacağını öğrenin – çarpıcı örtüye, çarpıcı el yapımı çantalara!

ADIM 5: KENARLARI BAĞLAYIN.

Mağazadan alınmış önyükleme bandı kullanıyorsanız, battaniyenin çevresini dolaşacak kadar uzun bir şerit oluşturmak için uçların birleştirilmesi gerekecektir. Önyargı ciltlemesinin bir ucunu açın ve ilk 2 “düz bir demirle bastırın. Birleştirmek için bir sonraki bölümün sonuyla tekrarlayın.

Düzeltme önyargı kenarları

 

Çoğu paketlenmiş önyargı ciltlemesi uçlarda pürüzlü kenarlar ile geldiğinden, iki ucu 90 derece açıyla kesin.

Önyargı dikiş çizgisini işaretle

 

Bağları sağ tarafları bakacak şekilde yerleştirin ve 90 derece dönüş yapın. Birlikte pinleyin ve sol üst köşeden sağ alt köşeye çizgi çizin. Mağazada satın alınan cebi kullanılıyorsa, bağlantının bir tarafının diğer cilde oranla biraz daha kısa olduğunu unutmayın. Uçları birbirine dikerken, kenarı tutun, böylece kısa kenarlar dikişten sonra aynı tarafa gelecektir.

Dikiş dikiş dikiş dikmek

 

Çizgiyi takip edin ve iki katmanı birbirine dikin. Dikiş payını 1/4 “e kadar kesin ve dikiş boşluğuna bastırın. Ciltteki kıvrımları bir uzun sürekli şerit olacak şekilde bastırın.

Kenara kenar bağlama
Suya Dayanıklı Piknik Örtüsü Nasıl Dikilir

 

Bağlamayı, önyargı bandının kısa tarafı kumaş kenarının üstünde olacak şekilde kumaş kenarı üzerine yerleştirin. Bu, daha sonra dikiş işlemi sırasında size bakacak taraftır. Bağlamanın orta katına kumaş sarın. Yerine oturtun.

Dikiş bağlama
Suya Dayanıklı Piknik Örtüsü Nasıl Dikilir

 

Dik dikiş dışına yakın düz bir dikiş ile katlayın. Üstteki kısa taraf ile kenarları kapatmak için aynı zamanda alttaki bağlamayı kolayca yakalamanız gerekir.

Bağlanma eğrisi
Suya Dayanıklı Piknik Örtüsü Nasıl Dikilir

 

Köşelere ulaştığınızda, eğilme çizgisine dikkatle bağ oluşturun ve kenarlar etrafına dikin. Gerekirse dikiş uzunluğunu aşağı çevirin.

Bitmiş piknik örtü
Suya Dayanıklı Piknik Örtüsü Nasıl Dikilir

 

Bağlamanın bitmesinden hemen önce, ucunu altına katlayın ve yerine sonuna kadar dikin. Ve bu kadar! Lamine pamuklu tarafı yere bırakın ve vücudunuzu köpek işemek veya diğer park neminde dinlendirmediğinizden huzurla üst kumaş katına bırakın!

Piknik yaptıktan sonra silin, katlayın ve gidin!


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%