,

Tahta Kaşıktan Kukla

Tahta Kaşıktan Kukla

Tahta Kaşıktan Kukla | Kukla çocuk eğitiminde olmazsa olmaz noktalardan bir tanesidir. Sizin de kısa bir süre içerisinde çocuğunuzu eğlenceli bir biçimde eğitmek için kukla yapımı işlemlerine başlayabilirsiniz. Aslına bakılırsa para ödeyip hazır kukla almaktansa çocuklarınız ile el ele bu şekilde hoş bir aktivitenin içerisinde bulunmanızın çok daha hoş olacağının da belirtilmelidir. Tahta kaşıktan kukla yapımı sırasında şu adımları izlemeleri gerekmektedir;

  • Tahta kaşık kuklanın temel kısmı olarak görülmelidir. Bu temel gövde kısmının etrafında şekillenen kuklayı oluştururken istediğiniz süsleme işlemlerini de uygulamaya koyabilirsiniz.
  • Kuklanın baş kısmı kaşığın eğimli olan kısmına denk gelmelidir. Bunun için baş kısmına dilediğiniz gibi süsleme işlemlerinin yanı sıra dilediğiniz gibi yontma işlemlerini de uygulamaya koyabileceğinizi unutmamalısınız.
  • Kuklanızın saç kısmını oluşturabilmek için yünler ya da ipler kullanabilirsiniz. İstediğiniz renkte seçmiş olduğunuz ipleri güzel bir biçimde aynı hizada aynı boyda kestikten sonra kaşığın etrafına aynı bir insan saçı oluştururcasına sıralamalısınız.

Tahta kaşıktan kukla yapımı sırasında çok hoş bir biçimde dilediğiniz kıyafet tasarımını da ortaya koyabileceğinizi eklemek gerekmektedir. Kuklanızın cinsiyatine göre kıyafet tasarımını da gerçekleştirebilirsiniz.

Tahta Kaşıktan Kukla

Kukla Süsleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kuklanızın süsleme işlemlerini tamamlamak için mutlaka buna uygun bir biçimde sağlıklı ve kaliteli ürünlerin kullanılması lazımdır. Hele ki bu kuklaları çocuklar kullanacak ise malzemelere çok daha sıkı bir biçimde dikkat edilmesi lazımdır. Siz de kısa bir sürede sağlıklı materyallerden oluşan kuklanızın yapım işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Çocuğunuzun yaşı küçük ise kukla süslemesi sırasında sim ya da boncuk gibi ürünler kullanmaktan kaçınmalısınız. Kukla süsleme sanatı olarak da bilinen bu aşamanın çok dikkatli ve özenli gerçekleştirilmesi lazımdır. Siz de dilediğiniz süsleme noktaları ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Zaten kuklanın beden kısmının oluşturulmasının çok kolay bir aşamasıdır. Beden kısmının bu şekilde kısa sürede hazırlanmasına nazaran kişilerin süsleme aşamasında daha çok zaman harcanması ve buna uygun bir biçimde ortaya koyulan sonucun da çok daha kaliteli olacağının bilinmesi lazımdır. Kukla süsleme işlemleri konusunda da buna çok dikkat edilmesi lazımdır.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%