,

Takı Tasarımı Yapılışları

Takı Tasarımı Yapılışları

Takı Tasarımı Yapılışları | El işleri olarak takılara sık sık yer veriliyor. Üstelik bayanların bu tasarımlar sayesinde para kazanmaları da söz konusudur. Ek gelir kaynağı olarak takı tasarımları bayanların beğenisine sunuluyor. Malzeme ve işçiliğe bağlı olarak da belirli fiyat aralıklarına yer veriliyor. Takı tasarımı yapılışlarını öğrenerek sizlerede bu güzel uğraştan faydalanabilirsiniz. Hazır almak yerine kendiniz de tasarım ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Hem bileklik hem kolye hem de küpe tasarımlarına bakarak set dahi oluşturabilirsiniz. Bu ürünler adına farklı boncuklardan ya da taşlardan faydalanabilirsiniz. Kısa sürede tamamlamak adına misina, mini makaslar ve iğnelere de ihtiyacınız olacaktır. Evde takı nasıl yapılır bilmek istiyorsanız da model arayışlarına yer vermelisiniz. Seçtiğiniz modele göre de yapımına bakabilir ve elde edebilirsiniz. Sizlere sunacağımız kolye tasarımına da bakarak ilerleyebilirsiniz.

Takı Tasarımı Yapılışları

Evde Kolye Tasarımları

Kolyelerin artık daha büyük ebatlarda ve gösterişli olduğu biliniyor. Bu yüzden öncelikli olarak daha geniş kolye modellerini ele alacağız. Seçtiğimiz bu kolye ürünü kısa sürede tamamlanacaktır. Çünkü işlemlerin bir hayli basit olduğunu göreceksiniz. Gerekli olan malzemeler ise başta misinadır. Kırmızı boncuklardan yapımına yer vereceğiz. Bir adet makas ve çakmak da lazım olacaktır. Sonra olarak kolye uçlarını da temin etmelisiniz. İlerlerken de şu talimatlara uymalısınız;

  • Önce misinaların boyutunu boynunuza göre seçerek kesmelisiniz. Aynı boydan 3 adet olmalıdır.
  • Bu misinalar üzerine kırmızı boncukları dizmeye başlamalısınız. Sık olmasına da dikkat ediniz.
  • Aynı işlemi 3’erden 2 kere daha yapmalısınız. Yani 3×3 olarak kolyenin tamamlanması gerekiyor.
  • Uçlarını birleştirerek bu 3 ayrı parçayı saç örer gibi örmelisiniz. Sonuna kadar bu işlemi tekrarlayınız.
  • Sonunda da birleştirin ve çakmak yardımı ile misina uçlarının kaynaşmasını sağlayın. Her iki uç için de bu işlemi yapmalısınız.
  • Son olarak da kolye uçlarını takmalısınız.

Kırmızı örgü şeklinde olan bu kolyeyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Hem zarif hem de şık bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz. Takı tasarımı yapılışlarının birden fazla olduğu görüyoruz. Bu yüzden yapımından önce karar vermeli ve malzemelerini sıralamalısınız. Sonrasında da talimatlara uyarak ele alabilirsiniz.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%